8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościKredyt gotówkowy na wakacje

Kredyt gotówkowy na wakacje

kredyt na wakacjePiękna pogoda w Polsce skłania do planowania wakacji nad Morzem Bałtyckim. Wakacje w kraju mogą pociągnąć za sobą równie wysokie koszty, co urlop spędzony za granicą. Wysokie ceny kwater i hoteli nad morzem, ceny wyżywienia w restauracjach – to wszystko sprawia, że oszczędności całoroczne mogą okazać się niewystarczające na pokrycie kosztów wyjazdu wakacyjnego – bez względu na to, czy wybieramy się na polskie wybrzeże, czy też za granicę.

W takich przypadkach pomocny okazuje się kredyt gotówkowy na wakacje, oferowany przez komercyjne banki w Polsce. Jednak, czy warto zapożyczać się tylko po to, aby zrealizować plany o rodzinnych wakacjach w pięknych okolicznościach?

Koszty wyjazdu kilkuosobowej rodziny na wakacje mogą być znaczne i nie każdy będzie posiadał własne środki finansowe, aby pokryć za ich pomocą wydatki wakacyjne. Można jednak znaleźć na rynku kredyt na wakacje, który będzie wsparciem w pokryciu kosztów wyjazdu na urlop.

Najczęściej kredyty gotówkowe na wakacje udzielane są na kilka tysięcy złotych, a procedura weryfikacji zdolności kredytowej jest uproszczona. Dzięki temu klient w niektórych bankach ma szansę uzyskać kredyt gotówkowy nawet przy jednej wizycie i zrealizować plany wyjazdowe z biurem podróży w formule last minute. Kredyty gotówkowe na wakacje są zobowiązaniami krótkoterminowymi, które udzielane są z reguły na nie dłużej niż 12 miesięcy.

Ile kosztują wakacje na kredyt? Wszystko zależy od poziomu kosztów kredytowych, a w tym zwłaszcza od oprocentowania kredytu. Najpierw klient poszukujący korzystnego kredytu gotówkowego na wakacje powinien skierować swoje kroki do banku, w którym posiada konto bankowe. Stali klienci banków, którzy mają dobrą historię rachunku i na przykład korzystali już z produktów kredytowych, spłacając zadłużenie sumiennie, mogą uzyskać bardzo dobre warunki kredytowania gotówkowego na wakacje.

Jak wskazuje ranking najlepszych kredytów gotówkowych w okresie urlopowym przygotowany przez Bankier.pl, najlepszym tego typu kredytem jest kredyt udzielany przez Bank Pocztowy z oprocentowaniem nominalnym 9,99%, prowizją 3% i bez ubezpieczenia obowiązkowego. RRSO takiego kredytu wynosi nieco mniej niż 17%. Najlepiej porównywać oferty kredytów wakacyjnych nie pod względem poziomu oprocentowania czy prowizji, ale pod względem właśnie Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, która jest najbardziej miarodajnym wskaźnikiem. Banki chętnie pożyczają na krótki okres czasu gotówkę na cele wakacyjne, ale klienci powinni zastanowić się, czy rzeczywiście warto zaciągać kredyt gotówkowy w banku tylko po to, aby wyjechać na wakacje. Po przyjeździe pozostaną im wówczas nie tylko piękne zdjęcia i pamiątki, ale kredyt bankowy do spłacenia.