14.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościKredyt gotówkowy na atrakcyjnych warunkach? Sprawdź, gdzie pożyczyć pieniądze.

Kredyt gotówkowy na atrakcyjnych warunkach? Sprawdź, gdzie pożyczyć pieniądze.

Na rynku można znaleźć bardzo wiele różnych ofert kredytów gotówkowych. Część z nich wydaje się podobna, ale w rzeczywistości często różnią się detalami, które przesądzają o atrakcyjności oferty. Postanowiliśmy przeanalizować kredyty gotówkowe w różnych bankach i wybraliśmy dla was pięć najkorzystniejszych.
W naszej analizie przyjęliśmy, że osoba poszukująca kredytu gotówkowego ma dobrą historię kredytową i stałe zatrudnienie. Wnioskodawca chce pożyczyć 25 000 zł na dowolny cel i spłacić swoje zobowiązanie w ciągu 2 lat. Pod tym kątem przeanalizowaliśmy wiele ofert dostępnych na rynku i zebraliśmy te, które proponują niską ratę miesięczną przy atrakcyjnym oprocentowaniu.
1. Inbank
 Niekwestionowanym liderem naszego rankingu został kredyt gotówkowy proponowany przez Inbank. To bank obecny na naszym rynku od niedawna, ale już doceniany przez klientów i zdobywający różne nagrody (np. Laur Konsumenta 2017). Oferta Inbanku jest w całości dostępna online, decyzja kredytowa jest podejmowana także przez internet, a pieniądze można otrzymać nawet w 1 dzień bez wychodzenia z domu. Minimalny dochód kredytobiorcy powinien wynosić co najmniej 600 zł. Pożyczając tutaj 25 000 zł na 2 lata, co miesiąc nasz kredytobiorca będzie musiał spłacać ratę w wysokości 1138 zł. Oprocentowanie nominalne tego kredytu to 8,99% w skali roku, natomiast oprocentowanie rzeczywiste RRSO wynosi 9,51%. Klient nie zapłaci prowizji za przyznanie kredytu, nie musi również wykupywać ubezpieczenia.
2. Citi Handlowy
 Nowi klienci mogą liczyć na szczególnie atrakcyjne warunki kredytu gotówkowego w Citi Handlowy. Co prawda, zapłacą tutaj więcej niż w Inbanku, ale warto przyjrzeć się także tej ofercie. W tym przypadku również formalności kredytowe można załatwić przez internet. Bank deklaruje, że podejmuje decyzję kredytową najczęściej w ciągu 1 dnia, ale nie określa czasu wypłaty środków kredytobiorcy. Tutaj minimalny dochód wnioskodawcy nie powinien być mniejszy niż 1500 zł. Gdy nasz hipotetyczny kredytobiorca pożyczy 25 000 zł na 2 lata, co miesiąc zapłaci ratę w wysokości 1151,51 zł. Oprocentowanie nominalne tego kredytu to 4,99% w skali roku, ale do tego dochodzi jeszcze 5% prowizji od udzielenia kredytu. W rezultacie oprocentowanie rzeczywiste RRSO kształtuje się na poziomie 9,23% w skali roku. Ubezpieczenie nie jest wymagane.
3. Alior Bank
 Na trzecim miejscu naszego rankingu uplasował się Alior Bank z Pożyczką internetową 0%. To promocyjny produkt, w którym bank zrezygnował z dodatkowej opłaty za przyznanie kredytu. Pieniądze można w tym przypadku pożyczyć całkowicie online, a Alior Bank deklaruje, że podejmuje decyzję kredytową nawet w 1 dzień i w takim samym terminie przekazuje środki na konto kredytobiorcy. Bank nie określił jednak minimalnego dochodu, jaki powinien być osiągany, aby wnioskować o kredyt. Pożyczając w Alior Bank 25 000 zł na okres 2 lat, trzeba przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 1153,51 zł. Oprocentowanie nominalne jest zmienne i wynosi co najmniej 9,99% w skali roku, natomiast oprocentowanie rzeczywiste RRSO to 17,70%. Ubezpieczenie kredytu jest wymagane.
4. BGŻ BNP Paribas
 Tuż za podium uplasował się bank BGŻ BNP Paribas z ofertą iGotówka. Nazwa produktu sugeruje, że to kredyt dostępny online. Tak jest rzeczywiście, ale tylko do kwoty 10 000 zł. To oznacza, że jeśli nasz przykładowy kredytobiorca chce pożyczyć 25 000 zł, może złożyć wniosek przez internet, ale formalności będzie musiał i tak załatwić w placówce banku. Przy rozłożeniu spłaty kredytu na 2 lata, co miesiąc trzeba będzie oddawać BGŻ BNP Paribas 1178,92 zł. Oprocentowanie nominalne wynosi tutaj tylko 4,99% w skali roku, ale uwagę zwraca dość wysoka prowizja za przyznanie kredytu gotówkowego w wysokości 7,5%, czyli 1875 zł. Oprocentowanie rzeczywiste RRSO kształtuje się w tym przypadku na poziomie 16,86% w skali roku. Ubezpieczenie kredytu nie jest wymagane.
5. Santander Consumer Bank
Nasz ranking zamyka Santander Consumer Bank, kty proponuje Mistrzowski Kredyt Gotówkowy. Produkt dostępny jest online, a bank deklaruje podjęcie decyzji kredytowej w 1 dzień i szybką wypłatę środków na konto kredytobiorcy. Niskie oprocentowanie nominalne Mistrzowskiego Kredytu Gotówkowego w wysokości 3,99% przyćmiewa dość wysoka prowizja za udzielenie kredytu – 9,8% wartości pożyczonej kwoty. W tej sytuacji oprocentowanie rzeczywiste RRSO kształtuje się tutaj na poziomie 11,61% w skali roku. Jeśli nasz przykładowy kredytobiorca zdecyduje się na ofertę Santander Consumer Bank i pożyczy 25 000 zł na 2 lata, zapłaci od tego prowizję w wysokości 2450 zł, a potem co miesiąc ratę na poziomie 1191,89 zł. W przypadku Mistrzowskiego Kredytu Gotówkowego nie ma obowiązku wykupywania ubezpieczenia.
Przedstawiliśmy pięć najkorzystniejszych ofert kredytu gotówkowego na 25 000 zł. Warto przy nich zwrócić uwagę, że niektóre banki każą sobie dużo płacić za udzielenie kredytu w postaci prowizji (w tym gronie z takiej opłaty zrezygnował tylko Inbank i Alior Bank, ale w drugim przypadku mamy do czynienia jedynie z promocją, a nie stałą ofertą). Warto także zwrócić uwagę, że chociaż niektóre banki deklarują dostępność kredytu online, część formalności i tak trzeba załatwić w placówce lub przez kuriera (wyjątkiem jest tutaj Inbank). W czasach, gdy załatwiamy większość spraw przez internet, takie podejście może nieco dziwić.