20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościKredyt Bank stawia na waluty

Kredyt Bank stawia na waluty

Kredyt Bank stawia na walutyKredyt Bank od 21 marca 2011 roku uruchomił nową ofertę kredytu hipotecznego. Jest to kredyt walutowy, wyrażony w euro, który można zaciągnąć na 100% wartości nieruchomości. Niewątpliwie taka zmiana wpłynie na zwiększenie atrakcyjności oferty kredytów mieszkaniowych w Kredyt Banku. Dotychczas klienci mieli możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego na 100% wartości nieruchomości wyłącznie w złotówkach. Od wczoraj ta sytuacja uległa zmianie.
Kredyt Bank zdecydowanie stawia na euro. W walucie europejskiej można zaciągnąć kredyt, którego maksymalna kwota wynosi do 100% LTV, jednakże bank stawia warunek – klient musi objąć kredyt ubezpieczeniem niskiego wkładu powyżej 80% LTV. Taka zmiana w ofercie kredytowej na pewno zaskoczy klientów, którzy będą mogli skorzystać z niższego oprocentowania kredytów wyrażonych w euro, w stosunku do złotowych kredytów mieszkaniowych.
Kredyty walutowe wciąż są bardzo popularne wśród potencjalnych kredytobiorców. Wielu z nich potrafi w sposób racjonalny oszacować występujące w przypadku takich kredytów ryzyko kursowe w dłuższym okresie czasu. Z tego względu wybierają oni niższe raty kredytów walutowych, choć naturalnie muszą brać pod uwagę ryzyko zmiany kursu euro na przestrzeni kilku kolejnych lat. Dla takich kredytobiorców na ogół nie mają większego znaczenia krótkookresowe wahania kursu waluty. Akceptują je z tego względu, że nie mają w planach sprzedaży kredytowanej nieruchomości w ciągu najbliższych kilku lat.
Osoby decydujące się na kredyt w euro mają najczęściej odpowiednio wyższą zdolność kredytową, która zapewnia im odpowiedni poziom bezpieczeństwa, nawet jeśli nastąpiłby nagły wzrost kursu walutowego. Zdarza się, że osoby te posiadają pewne oszczędności, które mogliby przeznaczyć na sfinansowanie części nieruchomości, ale wolą na ten cel przeznaczyć wyłącznie korzystnie oprocentowany kredyt, a wolne środki zainwestować lub ulokować na lokacie bankowej.
Kredyt Bank umożliwia klientom zaciągnięcie kredytu nie tylko na zakup mieszkania bez wkładu własnego, ale również na jego wyremontowanie. W dokonywanych przez bank kalkulacjach ujęta jest przyszła wartość mieszkania. W wyniku przyjęcia takich założeń Kredyt Bank może pożyczyć klientowi więcej, niż wynosi obecnie cena zakupu mieszkania.
W procesie udostępniania kredytów mieszkaniowych w Kredyt Banku mamy do czynienia z jeszcze jednym udogodnieniem, mianowicie w procesie udzielania kredytów mieszkaniowych opłata za wycenę nieruchomości będzie pobierana od klienta dopiero w momencie wydania pozytywnej decyzji kredytowej. Klient nie musi więc ponosić kosztów przed otrzymaniem kredytu.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Kredyt Bank S.A.