26.4 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaAktualnościKredyt Bank na sprzedaż

Kredyt Bank na sprzedaż

Kredyt Bank na sprzedaż27 lipca 2011 roku belgijski KBC poinformował, że Komisja Europejska wydała pozytywną decyzję dotyczącą sprzedaży jego aktywów, Kredyt Banku oraz firmy ubezpieczeniowej Warta. Dzięki temu KBC ma możliwość uruchomienia procesu sprzedaży. W komunikacje zaznaczono, że wystosowane zostaną dwie oddzielne oferty – jedna dotycząca wyłącznie sprzedaży Kredyt Banku oraz druga, odnosząca się do sprzedaży firmy ubezpieczeniowej Warta.
KBC zapewnia, że przeprowadzane transakcje sprzedaży będą prawidłowe, w szczególności, jeśli chodzi o wszystkich dotychczasowych pracowników Kredytu Banku i firmy Warta. KBC chce, aby proces sprzedaży został zrealizowany w możliwie krótkim czasie, przy jednoczesnym zagwarantowaniu wysokiej jakości obsługi klienta. Belgijski KBC ogłosił jednocześnie, że sprzedaż aktywów w Polsce pod szyldem Kredyt Banku i Towarzystwa Ubezpieczeniowego Warta będzie korzystną, atrakcyjną pod względem cenowym ofertą dla zainteresowanych stron transakcji.
KBC twierdzi, że istnieje wysokie zainteresowanie każdą z firm. Pojawiły się pierwsze sygnały, świadczące o tym, że szybko znajdzie się inwestor lub inwestorzy, którzy chcieliby skorzystać z atrakcyjności Polski i kupić polski Kredyt Bank lub firmę ubezpieczeniową Warta.
W środę, 27 lipca bieżącego roku Komisja Europejska wydała ostateczną decyzję dotyczącą wprowadzenia zmian do planu strategicznego Grupy KBC z Belgii. Zmiany te obejmują planowaną ofertę publiczną mniejszościowego pakietu akcji w czeskim banku CSOB, węgierskim banku K&H, jak i sprzedaży oraz leasing zwrotny biur centrali KBC w Belgii, na sprzedaż wystawione zostaną polskie spółki zależne, zarówno bankowa, jak i ubezpieczeniowa, tj. Kredyt Bank i firma Warta.
Zmiana w planie strategicznym Grupy KBC obejmie jednocześnie sprzedaż albo w ostateczności wcześniejsze umorzenie instrumentów finansowych, np. ABS i CDO. Dla samego Kredyt Banku w Polsce i firmy ubezpieczeniowej Warta oznacza to zmianę właściciela.
Na rynkach strategicznych Belgii, Słowacji, Bułgarii, Czech i Węgier, Grupa KBC ma zamiar rozwijać model bancassurance. Jest on istotą strategii dla belgijskiej Grupy. Zbycie polskich aktywów należących do KBC pozwoli Grupie na bardziej efektywne dokonywanie przekształcenia w podmiot mniej złożony, za to bardziej ukierunkowany, ale zachowujący też korzyści ze skali prowadzonej działalności.
W rękach Grupy KBC pozostanie pakiet większościowy w Czechach, mowa tu o CSOB Banku, oraz na Węgrzech, tj. w K&H Bank.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Onet.pl