8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościKonto Kantor Alior Bank

Konto Kantor Alior Bank

Konto Kantor Alior BankMożliwość spłaty kredytów walutowych bezpośrednio w walucie obcej pozwala kredytobiorcom zaoszczędzić sporo środków finansowych. Dla wszystkich takich klientów Alior Bank przygotował nową ofertę, Konta Oszczędnościowego Kantor.
Oferta skierowana jest do klientów, którzy są posiadaczami kredytów hipotecznych denominowanych we franku szwajcarskim. Dodatkowo, Alior Bank wychodząc naprzeciw klientom, obniżył spread, jaki jest stosowany w ramach Konta Oszczędnościowego Kantor. To pozwoli na uzyskanie pewnych oszczędności dla klientów, którzy posiadają kredyty we frankach. Jak wiadomo, od kilku tygodni szwajcarska waluta wciąż drożeje i siłą rzeczy rosną raty kredytów hipotecznych denominowanych właśnie we franku.
Wysoki kurs pary CHF/PLN spowodował, że rząd wraz z prezydentem postanowili stworzyć ustawę antyspreadową. Prezydent podpisał ową ustawę, z uwagi na niekorzystną sytuację na rynku walutowym dla setek kredytobiorców. Ustawa antyspreadowa dopuszcza możliwość spłacania kredytów walutowych bezpośrednio w walucie obcej, a klient nie jest w takim przypadku obarczony koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat. W związku z tymi faktami, jak i doniesieniami mediów dotyczącymi pojawienia się utrudnień z nabyciem franków szwajcarskich w kantorach, Alior Bank podjął decyzję o wprowadzeniu nowych, atrakcyjnych parametrów Konta Oszczędnościowego. Marża transakcyjna dla konta, stosowana przy przewalutowywaniu złotówek na franki szwajcarskie, została obniżona do poziomu 0,8%.
Konto Oszczędnościowe Kantor jest usługą oferowaną przez Alior Bank dla wszystkich klientów, którzy spłacają kredyty we frankach szwajcarskich. Dedykowana usługa pozwala na wypracowanie sporych oszczędności. Korzystanie z konta jest bardzo proste, bowiem każda wpłata środków finansowych na konto Kantor w Alior Banku jest w sposób automatyczny zamieniana na walutę szwajcarską. Bank wykorzystuje w tym celu preferencyjny kurs franka.
Posiadając Konto Kantor w Alior Banku można dokonywać wielu wpłat, a kwota przelewu może być dowolna. W ten sposób klienci mają możliwość znacznego ograniczenia ryzyka kursowego, jakie ponoszą przy spłacaniu kredytu denominowanego we frankach szwajcarskich. Na konto można wpłacić pieniądze w formie gotówkowej lub przelewem bankowym. Koszt przelewu wynosi 5 zł. Usługa Konto Oszczędnościowe Kantor jest dedykowana dla płatności do 5000 franków szwajcarskich. Alior Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta Kantor.
Wszyscy klienci, którzy skorzystają z Konta Kantor w Alior Banku, będą mieli zagwarantowaną stałą, niską marżę przy zamianie waluty rodzimej na franka szwajcarskiego. Nawet jeśli kurs na rynku międzybankowym, który wykorzystywany jest do zamiany waluty pomiędzy poszczególnymi instytucjami finansowymi, będzie wynosił 4 zł, to dla wszystkich klientów Alior Banku korzystających ze wspominanej usługi, będzie on różnił się o zaledwie 3 grosze. To niewiele, zważywszy na marże transakcyjne, jakie są stosowane przez banki i inne instytucje finansowe. W skali jednego franka szwajcarskiego oszczędność może być niewielka, ale już przeliczając ją na ratę kredytu hipotecznego denominowanego we frankach szwajcarskich, klient może dużo zyskać.
To nie wszystkie atuty Konta Oszczędnościowego Kantor w Alior Banku. Wszystkie środki, jakie klient zgromadzi na tym rachunku bankowym, będą podlegały oprocentowaniu z kapitalizacją dzienną.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Alior Bank