17 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościKonto Godne Polecenia w BZ WBK

Konto Godne Polecenia w BZ WBK

BZ_WBK_konto_godne_zaufaniaW ofercie depozytowej Banku Zachodniego WBK pojawiło się w ostatnim czasie Konto Godne Polecenia. Jest to Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy, otwierany bezpłatnie, który może przynieść klientowi liczne profity. W reklamach BZ WBK podaje, że dorzuci do rachunku nawet 700 zł premii dla klientów.
Jak uzyskać taką premię? Jest ona związana bezpośrednio z użytkowaniem konta przez klienta. Przez 10 pierwszych miesięcy korzystania z Konta Godnego Polecenia, klient będzie otrzymywał na rachunek od BZ WBK po 50 zł premii, pod warunkiem, że będzie zasilał swój ROR kwotą nie niższą niż 1000 zł i wykonywał płatności kartą za 300 zł miesięcznie oraz trzy przelewy za pośrednictwem BZWBK24. Nie wystarczy, aby klient przelewał na konto 1000 zł miesięcznie z innego rachunku osobistego. Wpływ, wedle regulaminu BZ WBK musi pochodzić z tytułu wynagrodzenia lub innego świadczenia. Dodatkowe 200 zł premii klient może otrzymać za wykonanie chociaż jednego polecenia zapłaty z ROR-u. Łącznie, premia na ROR-ze w BZ WBK może wynieść 700 zł.
Konto Godne Polecenia w BZ WBK jest darmowym rachunkiem osobistym, w przypadku którego bank nie pobiera żadnych opłat za użytkowanie i wydanie karty debetowej do konta. Klient uzyskuje wraz z ROR-em w BZ WBK bezpłatnie zbliżeniową kartę – naklejkę, którą może przykleić gdziekolwiek zechce, na przykład na telefon komórkowy, dzięki czemu to za jego pośrednictwem będzie dokonywał zapłaty za realizowane zakupy produktów i usług w sklepach obsługujących płatności zbliżeniowe. Bank zapewnia dla klientów będących posiadaczami Konta Godnego Polecenia bezpłatne przelewy, zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty. Klient nie zapłaci za wypłatę gotówki z bankomatów sieci BZ WBK, Kredyt Bank i PKO Banku Polskiego, zaś za wypłatę pieniędzy w bankomatach Millennium Banku zapłaci symboliczną, jednozłotową opłatę. Tylko 3 zł kosztują przelewy realizowane ekspresowo za pośrednictwem systemu Express Elixir.
W porównaniu z ofertą pozostałych ROR-ów na rynku, propozycja Banku Zachodniego WBK jest bardzo atrakcyjna. W ostatnim czasie wiele banków wprowadziło opłaty za utrzymywanie kont, czy za posługiwanie się kartą debetową wydaną do konta. Na ich tle Konto Godne Polecenia rzeczywiście warte jest uwagi konsumentów.
Konkurencją dla BZ WBK może być ROR proponowany przez mBank już od stycznia, przy którym klient otrzymuje już 60 zł premii za otwarcie rachunku i 30 zł miesięcznie przez rok za aktywne korzystanie z karty debetowej. Dodatkowo, bank zapłaci 180 zł jeśli klient wyda za pomocą karty 250 lub 500 zł miesięcznie. Łączna premia z mBanku może wynieść nawet 600 zł.