15 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościKolejne polisy OC na Allegro

Kolejne polisy OC na Allegro

Po udanej pierwszej serii aukcji internetowych OC, rankomat.pl wystawia na Allegro.pl kolejne polisy, które użytkownicy mogą licytować od symbolicznej złotówki. rankomat.pl udostępni kolejne polisy OC na aukcji internetowej z ceną wywoławczą 1 zł. Do odwołania, codziennie na Allegro.pl pojawiać się będzie co najmniej jedna polisa, którą można będzie wylicytować.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników pierwszych aukcji przeprowadzonych we wrześniu, gdzie 10 kierowców allegrowiczów kupiło ubezpieczenie za pośrednictwem rankomat.pl. Nasz pomysł zakłada, że kierowcy sami proponują ceny swoich polis OC, a naszym zadaniem jest znalezienie towarzystwa ubezpieczeniowego, które wystawi polisę w porównywalnej cenie. Jeśli cena odbiega od tej znalezionej przez rankomat.pl, pokrywamy ewentualną różnicę lub uzupełniamy polisę o ubezpieczenia dodatkowe: NNW czy pakiet assistance.” – mówi Wojciech Rabiej, szef rankomat.pl.

Wszystkie aukcje trwają siedem dni.

“Zauważyliśmy, że licytujący stają się bardzo aktywni pod koniec aukcji, do tego stopnia, że licytują kilka polis w tym samym czasie. Dlatego, tym razem postanowiliśmy wystawić polisy z jednodniowymi przerwami, tak aby w razie niepowodzenia zapewnić allegrowiczom licytowanie w kolejnych aukcjach.” – dodaje Wojciech Rabiej.

Każdy użytkownik Allegro.pl, który potrzebuje polisy OC nie szybciej niż od 1 grudnia 2009 roku (jest to czas potrzebny na zakończenie aukcji i formalności), będzie mógł wziąć udział w licytacji i zaproponować swoją cenę ubezpieczenia. Wystarczy w wyszukiwarce Allegro.pl wpisać frazę „OC rankomat”. Licytując, allegrowicz nie musi udostępniać żadnych informacji o sobie i swoim samochodzie – poda je dopiero po wygraniu aukcji.
Sprzedaż polis na Allegro to pionierski pomysł rankomat.pl. Odzew kierowców w pierwszej serii aukcji był bardzo duży: niemal 4000 odsłon i prawie 100 licytujących osób. Najwyższa osiągnięta cena to 800 zł, najniższa 560 zł. Wszyscy, którzy nie są zapalonymi allegrowiczami, a chcieliby znaleźć dla siebie lepsze pod względem ceny lub zakresu ochrony ubezpieczenie komunikacyjne mogą to zrobić porównując oferty towarzystw na stronie rankomat.pl.
źródło: rankomat.pl – informacja prasowa