9.8 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościKarty ING bardziej funkcjonalne

Karty ING bardziej funkcjonalne

Karty ING bardziej funkcjonalneING Bank Śląski ogłasza wprowadzenie nowych funkcjonalności dla wszystkich posiadaczy kart w tym banku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, bank wprowadził szereg udogodnień, dzięki którym karty staną się jeszcze bardziej wygodnym narzędziem dokonywania transakcji finansowych. Nowe funkcjonalności przypisane są wyłącznie do kart debetowych, znajdujących się w rękach klientów ING Banku Śląskiego. Z dniem 23 maja bieżącego roku ING Bank Śląski zdecydował się na wprowadzenie opcji realizacji transakcji w technologii zbliżeniowej, przy użyciu tzw. Zbliżaka MasterCard.
Klienci mogą dokonywać podobnych transakcji na kwotę nie wyższą niż 50 zł. To nie jedyne zmiany, jakie wprowadził w chwili obecnej ING Bank Śląski. W ofercie banku znalazła się możliwość płacenia za zakupy w sklepach internetowych kartami płatniczymi, jakie wydawane są do rachunków w ING.
Warto powiedzieć co nieco na temat samej kart „Zbliżak MasterCard”. Otóż, jest to nowoczesna karta płatnicza, wykorzystująca w swoim działaniu technologię zbliżeniową. Ma ona formę naklejki wydawanej do konta osobistego w ING Banku Śląskim. Dzięki niej można zrealizować wszystkie transakcje dokonywane w punktach handlowo – usługowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Warunkiem zapłaty za codzienne zakupy przy użyciu Zbliżaka z logo MasterCard jest to, żeby terminal w sklepie był opatrzony znakiem MasterCard PayPass.
Zbliżak MasterCard pozwala na dokonywanie wygodnych transakcji w niskich kwotach. Jeśli klient będzie zainteresowany zapłatą w technologii zbliżeniowej za większe zakupy, wówczas realizacja płatności powyżej kwoty 50 zł będzie wymagała potwierdzenia kodem PIN. Klienci mogą nadać kod PIN dla swoich kart za pośrednictwem systemu ING BankOnLine. Mogą to przeprowadzić również w Contact Center ING. Bank zaznacza przy tym, że wyboru i zmiany wszelkich limitów transakcyjnych dla bezgotówkowych zakupów można dokonać w ING BankOnLine albo w każdej placówce bankowej.
Jednorazowy koszt wydania karty Zbliżak w ING Banku Śląskim wynosi zaledwie 30 zł. Wszystkie karty zbliżeniowe, które wydane były przez ING do dnia 22 maja 2011 roku mają dotychczasową funkcjonalność, czyli umożliwiają wyłącznie realizację transakcji do kwoty 50 zł , zawieranej w sklepach krajowych. Będą one w obsłudze do końca wybitej na nich daty ważności.
Dodatkowo, trzeba powiedzieć, że od 23 maja 2011 roku ING Bank Śląski umożliwia klientom posiadającym nowe karty płatnicze wydawane do kont osobistych, przeprowadzanie transakcji na odległość. Polega to na tym, że klient będzie mógł zapłacić za zakupy dokonywane w Internecie lub za pośrednictwem poczty przy użyciu karty.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: ING Bank Śląski