20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościKarta zbliżeniowa w Pekao SA

Karta zbliżeniowa w Pekao SA

Karta zbliżeniowa w Pekao SAW chwili obecnej kolejny gigant rynku bankowego wprowadza do swojej oferty kartę zbliżeniową MasterCard Debit. Od przyszłego tygodnia znajdzie się ona w powszechnym użyciu. Karta zbliżeniowa umożliwia dokonywanie natychmiastowych transakcji na niewielkie kwoty, do 50 zł. MasterCard Debit ma stać się podstawową kartą wydawaną do Eurokont. Pekao nie zamierza pobierać żadnych, dodatkowych opłat za nowe karty posiadające funkcję zbliżeniową.
Karty te trafią w pierwszej kolejności do nowych klientów, ale dotychczasowi będą mieli możliwość wymiany starych kart debetowych na własne życzenie. Karty będą wydawane na dokładnie takich samych warunkach, jak do tej pory.
Wszystkie nowe plastiki wydawane do kont osobistych będą kartami MasterCard Debit, co oznacza równoczesną zmianę logo umieszczonego na karcie w stosunku do obecnej sytuacji. Do Eurokont na razie wydawane były podstawowe karty Maestro. Stare plastiki, wedle zapowiedzi Pekao, będą sukcesywnie wyposażane w funkcjonalność zbliżeniową. MasterCard Debit będą dodatkowo miały usługę Cash-back, która umożliwia dokonywanie wypłat gotówki w sklepach. Dla klientów banku będzie to spore udogodnienie, jako że będą mieli dostęp do znacznie szerszej sieci punktów umożliwiających wypłatę gotówki z konta.
Nowe karty MasterCard Debit będą wypukłe, dzięki czemu klienci będą mogli dokonywać nimi transakcji przez Internet, a także innych transakcji z blokadą środków na karcie. Oczywiście, wszystkie karty Pekao będą wydawane w standardzie EMV, czyli z mikroprocesorem. Bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów klienci banku Pekao SA dostaną nowoczesne, bezpieczne karty do rachunków osobistych, ze zwiększoną funkcjonalnością.
We wrześniu masową wymianę kart płatniczych na karty zbliżeniowe rozpoczął lider rynku bankowego – PKO BP. Warto wspomnieć, iż bank ten wydaje karty w systemie Visa PayWave. Wdrożenie nowych kart zbliżeniowych przez PKO BP spowodowało zdecydowany wzrost liczby plastików Visa z taką funkcjonalnością będących w obiegu. W te sposób Visa mogła ogłosić pierwszy milion zbliżeniówek wypuszczonych na rynek polski. W większości karty payWave to w rzeczywistości karty wydane przez PKO BP, stąd też tak wielka ich ilość na rynku.
Bank rozpoczął wydawanie kart debetowych Visa payWave wszystkim nowym klientom zakładającym rachunki osobiste i sukcesywnie chce wymieniać plastiki tym, którym kończy się termin ważności karty. Do końca przyszłego roku zaplanował wymianę 6 mln kart. Oprócz PKO, karty Visa payWave wydaje w chwili obecnej jeszcze pięć banków, w tym od tego miesiąca mBank. W najbliższych tygodniach zbliżeniówki Visy pojawią się w Banku BPH i Inteligo.
M.M.
bankowynet.pl