16.4 C
Warszawa
środa, 12 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościKalkulator kredytowy

Kalkulator kredytowy

kalkulator_kredytowy_finansosferaZdarza się , że potrzebujemy zaciągnąć kredyt lub pożyczkę jednak nie orientujemy się za dobrze w sprawach dotyczących ich kosztów jakie przyjdzie nam ponieść. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie skorzystanie z kalkulatora kredytowego, który w prosty i szybki sposób pozwoli nam na obliczenie wszystkich kosztów związanych z zaciągnięciem kredytu.

Kalkulator kredytowy to prosty sposób również na wyszukanie odpowiedniego kredytu, który będzie spełniał nasze oczekiwania.Możemy dzięki niemu obliczyć przykładowo odpowiednią wielkość kredytu, tak by jego raty spokojnie mieściły się w naszym budżecie domowym, a jego spłata była dla nas możliwa.

Zasada działania Kalkulatora Kredytowego

Obsługa kalkulatora zazwyczaj jest prosta i intuicyjna.

Krok 1:Wybór kredytu – tutaj wybieramy rodzaj kredytu, który chcemy zaciągnąć może to być kredyt normalny czy na przykład hipoteczny. W zależności od jego rodzaju zmienia się wielkość raty czy stopa oprocentowania, a także czas spłaty czy wielkość rat.

Krok 2: Kwota kredytu- wybieramy kwotę kredytu jaka spełni nasze oczekiwanie. W zależności od rodzaju banku czy kredytu kwota może się różnić, a na jej wysokość będą miały rożne czynniki takie jak: wielkość zarobku, ilość osób na utrzymaniu czy warunki mieszkaniowe.

Krok 3: Okres kredytu- pozwala na wybór okresu spłaty oraz ilości rat. Tutaj również liczy się rodzaj banku i kredytu ponieważ w każdej instytucji okres kredytowania może się znacząco różnic. W niektórych przypadkach będzie to 12 miesięcy, a w przypadku kredytu hipotecznego okres ten rozłożony zostaje na lata.

Krok 4: Wybór waluty kredytu- najbardziej popularne w naszym kraju w dalszym ciągu są kredyty zaciągnięte w PLN, jednak znajdziemy takie banki, które dają możliwość zaciągnięcia kredytu walutowego. Kredyt walutowy to możliwość oszczędności ze względu na wysokość rat zależną od kursu walut. Najbardziej popularnym kredytem w obcej walucie jest kredyt w frankach szwajcarskich.

Krok 5: Rodzaj rat- wielu klientów nie wie, ale kredytu nie trzeba spłacać w równych ratach. Istnieje możliwość wyboru rodzaju spłacania rat. Można wybrać raty malejące, gdzie ich wysokość wraz z upływem czasu będzie maleć, albo też raty rosnące, które z okresem spłaty kredytu rosną, a tym samym przyśpieszają spłatę kredytu.

Po wprowadzeniu tych danych kalkulator kredytowy przetwarza informację, a następnie wyświetla najbardziej pasujące wyniki. Dzięki czemu można w szybki sposób porównać oferty banków, tak by wybrać najbardziej korzystną dla nas. Więcej  szczegółów i możliwości dokonania symulacji kredytowych znajdziesz na http://www.finansosfera.pl/