26.4 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaAktualnościJak zwiększyć obroty przedsiębiorstwa?

Jak zwiększyć obroty przedsiębiorstwa?

marketing_internetowyProwadzisz firmę? Zastanawiasz się jak zwiększyć obroty, nie ponosząc równocześnie zbyt wysokich kosztów inwestycji? Masz dobry produkt, oferujesz wysokiej jakości usługi? Na tle konkurencji wyróżnia Cię jakość, jednak osiągane przychody Cię nie satysfakcjonują? Zoptymalizuj prowadzone działania marketingowe. W kilku krótkich tekstach-poradnikach przedstawiamy, jak zwiększyć rentowność prowadzonych kampanii marketingowych i podwyższyć zysk.

Po pierwsze: strona internetowa

W dzisiejszych czasach strona internetowa jest Twoją wizytówką. Większość klientów nim zdecyduje z usług jakiej firmy skorzysta bądź jaki produkt kupi, szuka informacji w Internecie. Dziś zakupy poprzedzone są dokładnym przeszukaniem sieci.

Zadbaj, więc o ciekawą stroną internetową, która będzie spójna zarówno w grafice, jak i treści. Skomponuj treść i grafikę tak, by najpełniej przedstawiała zakres usług oraz produkt, który oferujesz, by klienci znaleźli na Twojej witrynie, informacje, których poszukują. Zadbaj nie tylko o wygląd strony, ale także o jej kod, by był przejrzysty, „niezaśmiecony”. Dobry kod strony, znacznie ułatwia optymalizację witryny i przyspiesza proces pozycjonowania.

Po drugie: wysoka pozycja w Google

Większość internautów, wizytę w sieci rozpoczyna od odwiedzenia wyszukiwarki Google. Dlaczego ważne jest, by nasza strona znajdowała się na jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania? Im bliżej pierwszego miejsca znajdzie się link do naszej strony, tym większa szansa, że to właśnie nas odwiedzą klienci i z naszych usług skorzystają.

Czy warto inwestować w pozycjonowanie? Wyższa pozycja, przekłada się na większe obroty. Na pierwsze widoczne efekty pozycjonowania trzeba czekać około 3 miesięcy.

Po trzecie: reklama płatna w Google

Najważniejsze dla Ciebie są szybkie i widoczne efekty? Zainwestuj w płatną reklamę w wyszukiwarce Google. System Google AdWords pozwala precyzyjnie określić grupę docelową oraz geotargetować reklamę czyli określać obszar, na którym jest wyświetlana odbiorcom. Google AdSense to forma reklamy kontekstowej udostępniana przez Google. Reklama Twojej strony widoczna jest na innych witrynach, współuczestniczących w systemie. Sam określasz dzienny budżet, dni, a także czas emisji reklamy.

Po czwarte: social media

Portale społecznościowe takie, jak Facebook, Google +, czy ostatnio coraz bardziej popularny Pinterest, przy niewielkim nakładzie kosztów, pozwalają skutecznie wypromować markę, a także produkt. Choć założenie konta firmowego na każdym z nich jest bezpłatne, prowadzenie fan page`u jest dość czasochłonne. Niejednokrotnie wymaga zaangażowania grafika oraz osoby, która będzie prowadziła profil: przygotowywała wpisy oraz prowadziła dialog z „fanami”.

Po piąte: testuj, monitoruj, wybieraj

Przedstawione powyżej sposoby promowania biznesu w internecie to zaledwie ułamek z dostępnych, dlatego testuj i co najważniejsze monitoruj prowadzone działania, aby wybrać te, która okażą się najbardziej efektywne dla Twojego biznesu.