31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościJak zmniejszyć koszty kredytu hipotecznego?

Jak zmniejszyć koszty kredytu hipotecznego?

Jak zmniejszyć koszty kredytu hipotecznego?Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie finansowe, które jest przeznaczane na realizację planów nieruchomościowych. Kredytobiorcy poszukując najlepszych kredytów hipotecznych, porównują poszczególne oferty ze sobą w poszukiwaniu najbardziej optymalnej, dopasowanej do ich potrzeb i możliwości finansowych. Trzeba powiedzieć, że koszty kredytu powinny być zawsze podstawą takich porównań i finalnego wyboru oferty kredytowej danego banku.
Dla banków klienci zaciągający kredyty hipoteczne, którzy spłacają je terminowo, wraz z należnymi odsetkami, są bardzo cenni. Bank zarabia najwięcej właśnie na tego rodzaju zobowiązaniach. Są one w większości przypadków stabilne i można dzięki nim budować pozycję rynkową banku. Stąd też instytucje kredytujące zachęcają klientów do zaciągnięcia kredytu właśnie u nich wszelkimi możliwymi sposobami. Wśród nich wymienić należy:
• Obniżenie marży kredytowej,
• Gratisowe ubezpieczenie,
• Zerową prowizję za przystąpienie kredytobiorcy do kredytu.
Sami kredytobiorcy mogą również wiele zrobić dla obniżenia kosztów kredytowych, jakie nierozerwalnie związane są z kredytem hipotecznym. W chwili obecnej mają oni możliwość skorzystania z Systemu Partnerskiego Bankier.pl.
Jest to w zasadzie pewien program afiliacyjny, który daje kredytobiorcom hipotecznym wiele korzyści. Po pierwsze, w ramach programu można umówić spotkania z doradcami kredytowymi lub doradcami klientów w bankach, w poszukiwaniu najlepszej oferty kredytowej. Jednocześnie, zapisując się do Systemu Partnerskiego, sformułowanego przez Bankier.pl, można wypracować realne zyski. Za samo korzystanie z systemu klienci zyskują premię finansową. Można ją śmiało traktować jako obniżenie kosztów kredytowych – pokryje ona część lub całość prowizji, jaką kredytobiorca jest zmuszony zapłacić bankowi przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Na dodatek, klient za uczestnictwo w Systemie Partnerskim Bankier.pl nic nie płaci i nic nie ryzykuje. Może jedynie zyskać, a sam program zarabia w momencie, gdy skutecznie poleci bank klientowi i ten zaciągnie w nim kredyt hipoteczny.
Zyski za korzystanie z Systemu Partnerskiego są wypłacane klientowi w miesiąc po podpisaniu umowy kredytowej. Aby przystąpić do programu kredytowego Bankier.pl, należy zarejestrować się na jego stronie internetowej i postępować wedle wskazań zamieszczonych w formularzu. Wysokość wynagrodzenia wypłacanego za korzystanie z Systemu Partnerskiego Bankier.pl zależy od banku, z którego oferty korzysta klient.