17 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościJak wysłać przelew zagraniczny?

Jak wysłać przelew zagraniczny?

Często mamy potrzebę wysłać euro, dolary, czy funty z Polski za granicę. Płacimy w ten sposób za zakupy lub wysyłamy pieniądze rodzinie. Jak zrobić to w najkorzystniejszy sposób? Na pewno warto przyjrzeć się ofertom kantorów internetowych, które mają konkurencyjne ceny w porównaniu do przelewów bankowych.
Wysłanie przelewu za granicę z banku może cię słono kosztować. Wyjątkiem jest przelew SEPA, który jest zawsze w euro. – Jedną z zalet przelewu SEPA jest właśnie niski koszt nadania przelewu, chociażby w porównaniu do wysłania środków przelewami – SWIFT. Przelewy zagraniczne walut tak zwanym SWIFT-em mogą kosztować w bankach nawet do kilkuset PLN. Oczywiście zależy to od wyboru opcji kosztowej OUR, BEN lub SHA, oraz od czasu realizacji transferu. Za przelew SEPA nie powinniśmy zapłacić jednak w banku więcej niż 10 zł. A jeszcze taniej jest w serwisie Walutomat.pl, w którym opłata za taki przelew wynosi tylko 4 złote – mówi Mateusz Wielewicki, analityk walutowy serwisu Walutomat.pl.
Ten kantor internetowy ma także korzystne ceny przelewów zagranicznych w pozostałych walutach: frankach szwajcarskich, dolarach amerykańskich, funtach szterlingach. Za przelewy w normalnym trybie zapłacimy jedynie 9 zł. Ciekawą opcją jest także tryb OUR, z którego korzystają najczęściej przedsiębiorcy. W banku kosztuje on nawet kilkaset złotych, a w Walutomat.pl, niezależnie od wielkości przesyłanej kwoty – 80 zł. Szczegółowy cennik dostępny jest tutaj: https://www.walutomat.pl/przelewy-zagraniczne/.
Na czym polega tryb OUR? To przelew, w którym całkowite koszty ponosi nadawca przelewu. Kontrahent, czy indywidualny odbiorca, dostanie więc całą kwotę, którą mu wysłaliśmy, niepomniejszoną o koszty banków pośredniczących, które są naliczane przy przelewach zagranicznych. To więc ważny tryb przelewu dla klientów biznesowych, bo ich odbiorca chce dostać całą kwotę, na którą wystawił fakturę.
Przelewy zagraniczne w kantorach internetowych mają jeszcze jedną ważną zaletę. Mianowicie można za jednym zamachem dokonać taniej wymiany waluty i wysyłki. Nie trzeba wymieniać waluty w banku czy kantorze. Wszystko można wykonać w przeciągu kilku klików w wirtualnym portfelu. To bardzo szybki i wygodny sposób na najtańszą wymianę waluty i wysyłkę jej poza granice Polski.