20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościJak działa MasterCard Display?

Jak działa MasterCard Display?

mastercard-display-cardNowoczesne konto bankowe Getin Up jest propozycją Getin Banku dla klientów poszukujących komfortowych rozwiązań bankowych. Konto jest elementem rewolucyjnej strategii Getin Banku, który stawia przede wszystkim w swojej działalności na uruchomienie bankowości relacyjnej, bliskiej klientowi i wygodnej dla niego w użytkowaniu. Getin Up jest kontem, które zastępuje Konto Optymalne Plus w Getin Banku.

Wszyscy posiadacze tego rachunku bankowego automatycznie stali się posiadaczami konta Getin Up. Rachunek jest bezpłatny, o ile klient dokona z konta płatności bezgotówkowych na kwotę rzędu 300 zł miesięcznie. Jeśli nie, bank pobierze opłatę w wysokości 9,99 zł za obsługę konta bankowego.

Do rachunku Getin Up Getin Bank może wydać jedną z sześciu dostępnych dla klientów kart płatniczych. Jedną z nich jest właśnie nowoczesna karta MasterCard Display, przy której opłata za wydanie wynosi jednorazowo 60 zł. Jest to pierwsza na naszym rodzimym rynku karta płatnicza wyposażona w wyświetlacz. Bank nie pobiera opłat za korzystanie z takiej karty płatniczej, jeśli klient wyda za jej pośrednictwem w ciągu miesiąca co najmniej 100 zł. W pozostałych przypadkach koszt użytkowania karty wynosi 3,99 zł miesięcznie.

Na pierwszy rzut oka karta MasterCard Display niewiele różni się od zwyczajnej karty płatniczej. Posiada jednak niewielki wyświetlacz, umieszczony w prawym górnym rogu, który maksymalnie może wyświetlić 6 znaków. Wyświetlacz włącza się włącznikiem na karcie, a po jego uruchomieniu karta wymaga podania czterocyfrowego kodu PIN. Jest on inny niż numer PIN stosowany w standardowych płatnościach bezgotówkowych. PIN do obsługi wyświetlacza na karcie jest nadawany przez Getin Bank. Wyświetlacz działa dzięki niewielkiej baterii litowej. Po co w karcie płatniczej wyświetlacz? Otóż, pokazuje on saldo rachunku klienta, wyświetla komunikaty nadawane przez bank i służy jako token, tj. może wyświetlać jednorazowe kody autoryzacji transakcji dokonywanych za pośrednictwem bankowości internetowej. Klient Getin Banku ma możliwość wyboru, czy jednorazowe kody będą wysyłane SMS-ami czy za pośrednictwem tokena w karcie płatniczej.

Karta MasterCard Display jest ważna przez trzy lata, posiada funkcję dokonywania płatności zbliżeniowych i wyposażono ją w niewielkie przyciski pozwalające na wpisanie kodu PIN do wyświetlacza. Wszystkie transakcje na karcie płatniczej są aktualizowane nie od razu, ale dopiero po dokonaniu transakcji stykowej, w tradycyjny sposób. Saldo rachunku klienta nie jest natychmiast aktualizowane np. po realizacji przelewu internetowego, czy płatności zbliżeniowej. Konieczne jest zrealizowanie płatności w terminalu płatniczym lub bankomacie i podanie kodu PIN.