20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościInwestycje w szkocką whisky mogą się opłacać

Inwestycje w szkocką whisky mogą się opłacać

Whisky to destylat zbożowy, który przez lata dojrzewa w dębowych beczkach. Największą, niemal legendarną sławą cieszy się szkocka whisky pochodząca z odpowiednich destylarni. Swą popularność zawdzięcza w dużej mierze wieloletniej obecności w kulturze masowej, sztuce, czy kinematografii. Wiek whisky, czyli liczba pełnych lat spędzonych w beczce, ma niebagatelny wpływ na cenę. Wiedząc, że wraz z wiekiem rośnie też cena tego trunku, to można prognozować, że inwestycje będą się opłacać.

Prawdziwa szkocka whisky może być produkowana tylko w jednej ze 109 destylarni. Musi dojrzewać przez co najmniej 3 lata i wyłącznie w dębowych beczkach. Co roku Szkocję opuszcza około 93 milionów skrzynek tego trunku. Sprzedaż whisky tylko w samej Polsce rośnie średnio o 20% w skali roku, a nasz kraj nie należy do największych odbiorców tego napoju na świecie. Ceny niektórych, kolekcjonerskich egzemplarzy potrafią wzrosnąć kilkunastokrotnie w przeciągu kilku lat. Jest to zatem produkt z ogromnym potencjałem inwestycyjnym.
Należy pamiętać, że o potencjale inwestycyjnym whisky decyduje nie tylko wiek. Najcenniejsze butelki pochodzą zwykle z edycji limitowanych, zamkniętych destylarni i od renomowanych, znanych producentów. Koneserzy oceniają także jakość tego napoju. Ponieważ tylko niektóre whisky odznaczają się dużą wartością kolekcjonerską – a co za tym idzie dużą wartością inwestycyjną – należy bardzo dokładnie przyjrzeć się każdej butelce, zanim podejmie się decyzję jej kupna.
Powstają jednak pytania: jak się odnaleźć na takim rynku? Gdzie szukać informacji lub wsparcia? Co zrobić, by rzeczywiście zyskać, a nie stracić? Odpowiedzi na te pytania można szukać w firmach wspierających tego typu inwestycje, jak choćby Wealth Solutions. Na swojej stronie internetowej wealth.pl podaje sporo informacji na temat rynku szkockiej whisky oraz świadczonych usługach. Jest to doświadczona firma zarządzająca alternatywnymi formami inwestowania, między innymi w whisky.
Jeśli nadal masz wątpliwości, czy popularny trunek z Wysp Brytyjskich jest dla ciebie, dowiedz się więcej u specjalistów z Wealth Solutions. Będziesz mógł sam się przekonać, jaką szansą może być inwestycja w szkocką whisky.