8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościInwestuj w przyszłość

Inwestuj w przyszłość

Inwestuj w przyszłośćW kwietniu Deutsche Bank PBC ogłosił kolejną już subskrypcję 15-letniego produktu ubezpieczeniowo – inwestycyjnego o nazwie db Inwestuj w Przyszłość – Stabilny Wzrost. Potrwa ona do 29 kwietnia bieżącego roku i jest dostępna w całej sieci oddziałów Banku. Deutsche Bank PBC namawia swoich klientów do inwestowania w nieco innym modelu.
Bank daje klientom inwestującym w taki sposób pełną gwarancję kapitału. db Inwestuj w Przyszłość – Stabilny Wzrost dostępny jest w ramach promocyjnej oferty umożliwiającej uzyskanie dodatkowego zysku w wysokości 10% w skali roku, na podstawie 3-miesięcznej lokaty. Produkt banku daje klientom potencjalne zyski z zadeklarowanej kwoty inwestycji przy jednorazowej wpłacie jedynych 20% przeznaczonych na nią środków finansowych.
Produkt Deutsche Banku jest ściśle powiązany z indeksem, który umożliwia inwestowanie w akcje i obligacje przy jednoczesnej maksymalnej dywersyfikacji geograficznej w ramach rynków wschodzących. Dodatkowo, każdy z klientów decydujących się na zainwestowanie swoich pieniędzy w db Inwestuj w Przyszłość w Deutsche Banku ma szansę na otrzymanie atrakcyjnej nagrody rzeczowej, m.in. iPoda Nano, iPoda Touch, iPada WiFi lub MacBooka Air.
Nowy produkt inwestycyjny Deutsche Banku PBC został stworzony we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA. db Inwestuj w Przyszłość – Stabilny Wzrost ma postać grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie. Opiera się o inwestycje w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy, ale jego konstrukcja została tak przygotowana, aby zapewniać inwestorom pełną ochronę składki zainwestowanej na koniec okresu odpowiedzialności.
Na początek, klient musi wpłacić tylko 20% zadeklarowanej kwoty inwestycji, a pozostałe 80% w ratach, w postaci składek przez kolejne 15 lat. Niemniej jednak, już od pierwszego dnia wykupienia ubezpieczenia, na potencjalny zysk dla inwestora pracuje cała, zadeklarowana kwota inwestycji. Składki inwestowane są w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy o nazwie „Europa Fund LIBIII/2011/02”. Jego aktywa lokowane są w certyfikaty emitowane przez BNP Paribas Arbitrage Issuance BV.
W celu rozpoczęcia inwestycji w db Inwestuj w Przyszłość – Stabilny Wzrost trzeba wpłacić jednorazowo pierwszą składkę w minimalnej wysokości 4500 zł, albo wielokrotność kwoty 2250 zł. W ciągu kolejnych 15 lat składka bieżąca musi mieć wysokość miesięczną wynoszącą co najmniej 136 zł. Jej wysokość dla każdego klienta ustalana jest indywidualnie, na podstawie zadeklarowanej składki zainwestowanej.
Jeśli pierwsza składka będzie miała minimalną wartość 6750 zł, wówczas klient weźmie udział w promocji i otrzyma jedną z wymienionych uprzednio nagród od banku.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Deutsche Bank PBC