22.4 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościInneZakupy w internecie? Jak nie zapłacić za przesyłkę?

Zakupy w internecie? Jak nie zapłacić za przesyłkę?

person-apple-laptop-notebookZakupy przez internet to najbardziej wygodna forma zawierania transakcji. Wystarczy usiąść w swoim fotelu przed monitorem, poszukać interesującą rzecz i kliknąć. Teraz tylko pozostaje wybrać opcje dogodnego transportu i czekać, aż towar przyjedzie do domu.
Kupowanie w wirtualnym świecie cieszy się coraz większą popularnością. Internautów przyciąga ogromny i różnorodny wybór towarów oraz często niższe ceny niż w tradycyjnym, stacjonarnym sklepie. Liczy się również wygoda, gdyż o dowolnej porze można kupić praktycznie wszystko: biżuterię, ubrania, buty, kosmetyki, kosmetyki, książki, muzykę, meble i wiele więcej.
I nic dziwnego, gdyż na rynku internetowym panuje o wiele większa konkurencja. Właściciele sklepów starają się zawalczyć o klienta właśnie cenami. Zazwyczaj wszystko wygląda pięknie dopóki nie dojdzie się do opcji płatności. Tutaj w wielu wypadkach kończy się rozpieszczanie klientów. Zazwyczaj cena za dostawę nie jest mała, zwłaszcza gdy zamawiany towar jest sprowadzany na życzenie klienta. Jednak kosztów przesyłki można uniknąć, wystarczy tylko odpowiednio szukać.
Jak obniżyć koszty wysyłki towaru
Zanim dokona się zakupów w danym sklepie internetowym warto dokładnie przeczytać regulamin lub warunki dostawy. Często wystarczy zrobić odpowiednio duże zakupy lub zapisać się do newslettera by chociaż częściowo zmniejszyć koszty dostawy. Zazwyczaj jednak są to dość duże kwoty, które nie są osiągalne przy drobnych zakupach. Warto również śledzić specjalistyczne strony na których są informacje o różnych rabatach. Sklepy gdy organizują promocję zamieszczają o tym informacje w różnych miejscach w sieci.
Przynajmniej raz w roku wiele sklepów oferuje swoim klientom darmową dostawę. Zazwyczaj jest to wybrany dzień przed świętami Bożego Narodzenia, w którym trzeba dokonać zakupów. Wiadomo jednak, że łatwo taką akcję przegapić. Zdarza się również, że to nie sklepy internetowe, a instytucje finansowe w ramach promocji dla swoich klientów oferują dni darmowej dostawy.
Raiffeisen Polbank oferuje aż 100 dni, w których pokrywa koszty dostawy zakupów. Zasady tej promocji są bardzo proste wystarczy tylko posiadać kartę do konta osobistego lub kredytową tego banku i dokonać zakupów w internecie na kwotę minimum 100 złotych. Następnie trzeba wypełnić formularz, do którego koniecznie trzeba zeskanować dowód zakupu (paragon lub fakturę).
Nie tylko sklepy oferują darmową dostawę
Warto więc śledzić bieżące promocje w bankach, zwykle trwają one dłużej i są bardziej atrakcyjne niż te oferowane w sklepach internetowych. Do niedawna właśnie taką atrakcyjną ofertą kusiło klientów Visa oraz MasterCard. Teraz kuszącą promocję dla internetowych zakupoholików przygotował Raiffeisen Polbank. Jego karta kredytowa Wizz Air Master Card Raiffeisen Polbank umożliwi Ci wzięcie udziału w wyjątkowo atrakcyjnym programie partnerskim. Na start otrzymujesz bezpłatne członkostwo w WIZZ Discount Club, dzięki któremu zyskujesz 45 zł zniżki na bilety lotnicze o wartości powyżej 99 zł, a za każde wydane kartą 5 zł, dostajesz 2 punkty. Dzięki karcie zakupisz taniej bilety, wykupisz dodatkowe usługi, oferowane przez Wizz Air np. uregulujesz opłatę za dodatkowy bagaż.
Zakupy w internecie są bardzo wygodne i nie wymagają dużych nakładów wysiłku. Sklepy kuszą niskim cenami i atrakcyjnymi rabatami. Jednak kiedy dojdzie się do kosztów dostawy, okazuje się, że zakupy wcale nie są takie tanie. Na szczęście płacenia za wysyłkę można uniknąć, wystarczy tylko znaleźć na to odpowiedni patent. Można czekać na dzień darmowej dostawy lub skorzystać z ciekawej promocji banku.