11.3 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościInneSenior klientem banku

Senior klientem banku

Senior klientem bankuBanki posiadają specjalne oferty dla konkretnych grup klientów. Jedną z takich grup są seniorzy, którzy jednak przez bankowców nie są definiowani wyłącznie jako osoby na emeryturze lub pobierające rentę. W wielu przypadkach już granica wieku wynosząca 50 lat otwiera klientom możliwość korzystania ze specjalnych ofert dla seniorów.

Seniorzy mogą liczyć w banku na otwarcie rachunku osobistego z dodatkowymi korzyściami. Wśród nich wymienia się dostęp do bezpłatnych bankomatów w kraju, bezpłatne ubezpieczenie assistance, pakiety medyczne i domowe, czy też programy moneyback w aptekach i sklepach albo rabaty u partnerów banku. Najczęściej za konto senior trzeba zapłacić niewielką, miesięczną kwotę (od 3 do ponad 10 zł), podobnie jak za kartę wydawaną do konta. Opłat tych w niektórych przypadkach można uniknąć, jeśli klient zapewni odpowiednio wysokie wpływy miesięczne na konto i będzie aktywnie wykorzystywał kartę wydaną do niego. Oprócz tego, w wielu bankach RORy dla seniorów są lepiej oprocentowane, niż rachunki w standardowej ofercie dla klientów.

W takich bankach jak Bank Zachodni WBK, Deutsche Bank, Bank Pocztowy, PKO Bank Polski, Getin Bank czy też Bank BGŻ seniorzy uzyskają indywidualnie dobraną do ich potrzeb ofertę na rachunek bankowy. W Banku Zachodnim WBK jako dodatkową korzyść do konta Aktywni 50+, seniorzy dostaną darmowe wypłaty z bankomatów w całym kraju, bezpłatne ubezpieczenie medyczne oraz zniżki u partnerów banku. W promocji uzyskają również prezent w postaci kijków do Nordic Walking. W Deutsche Banku PBC dostępne jest konto dbKoneser, także z bezpłatnymi bankomatami w kraju oraz wyższym oprocentowaniem rachunku. W ramach oferty na konto, klient uzyska pakiet ubezpieczeń assistance – medyczny i domowy. W Banku Pocztowym istnieje Konto Nestor, dla osób będących na emeryturze lub rencie, które pozwala na obsługę konta na poczcie, a pieniądze z wypłat z rachunku mogą być dostarczone do klienta bezpośrednio do domu, przez listonosza. W PKO BP seniorzy po 60-roku życia mogą założyć Konto Pogodne, z bezpłatnymi bankomatami i pakietami domowym i medycznym oraz z programem rabatowym w aptekach. Zarówno Getin Bank z kontem Słonecznym, jak i Bank BGŻ z Planem Senior oferują klientom zaś program moneyback, głównie za zakupy leków w aptekach. W Getin Banku uzyskuje się 5% wartości opłaconych kartą zakupów leków, nie więcej niż 25 zł miesięcznie, a w Banku BGŻ – 1% za transakcje dokonane kartą w aptekach i sklepach z żywnością, ale nie więcej niż 500 zł rocznie.