sobota, 2 marca, 2024
Strona głównaAktualnościInneRaty on-line. Zakupowe szaleństwo na Allegro

Raty on-line. Zakupowe szaleństwo na Allegro

Raty on-line. Zakupowe szaleństwo na AllegroZakupy na raty w serwisie Allegro. Użytkownicy portalu mogą sfinansować zakupy korzystając z internetowej pożyczki. System rat-on line powstał przy współpracy spółki PayU oraz banku Alior Sync. Usługa uruchomiona została pod koniec czerwca.

Bez zbędnych formalności, wychodzenia z domu czy wizyty kuriera możesz sfinansować zakupy w kwocie od 300 do 20 000 PLN. Kto może skorzystać z oferty? Zarejestrowani użytkownicy Allegro (poza posiadaczami konta Junior oraz Firma). Pożyczka umożliwia sfinansowania zarówno pojedynczego produktu, jak i całego koszyka “zakupów”. Z zakupów w systemie ratalnym wyłączono jednak produkty z działu “Erotyka” oraz “Broń”.

Jak skorzystać z internetowego systemu ratalnego? Po wyborze/wylicytowaniu produktu, dokonując wyboru sposobu płatności w formularzu zamówienia, należy zaznaczyć „raty PayU” jako formę płatności. Następnie kupujący zostanie przekierowany na stroną PayU, gdzie zobaczy podsumowanie oraz przystąpi do wypełniania formularza kredytowego. Po przesłaniu e-wniosku, partner pożyczkowy – Alior Bank, sprawdzi historię kredytową wnioskodawcy w BIK-u oraz podejmie decyzję o pożyczki.

W przypadku zakupów do 5 000 PLN, do rozpatrzenia wniosku, wystarczą dane zawarte w internetowym formularzu. Jeśli kwota wnioskowanej pożyczki jest wyższa, bank sprawdzi wysokość deklarowanych zarobków on-line, w banku, w którym kupujący posiada rachunek. Okres spłaty pożyczki wynosi od 3 do 36 miesięcy. Wysokość oprocentowania waha się od 11 do 14 proc., w zależności od tego czy klient zdecyduje się na ubezpieczenie pożyczki.

Ostatni krok, jaki musimy wykonać, to dokonanie tzw. przelewu zwrotnego na kwotę 1 PLN, którym potwierdzimy zgodę na warunki kredytowe zawarte w umowie.

Podobnie, jak w przypadku “tradycyjnych” internetowych zakupów, kupujący mają 14 dni na odstąpienie od umowy. Jeśli zrezygnowali z zakupów, mają obowiązek w przeciągu 30 dni, zwrócić na konto banku  równowartość zaciągniętej pożyczki.

Czy szykuje się rewolucja w płatnościach? Możliwość płacenia a ratach za internetowe zakupy to żadna nowość na rynku. Dotychczas tego typu rozwiązania proponowały, m.in.: Żagiel, Sygma Bank czy Credit Agricole, jednak nie cała procedury przyznawania pożyczki obywała się on-line. Zazwyczaj końcowy, jej etap czyli podpisywanie umowy musiało nastąpić osobiście (kurier dostarczał pożyczkobiorcy egzemplarz umowy), co znacznie przedłużało same e-zakupy. Rozwiązanie przygotowane przez PayU oraz Alior Sync, sprawia, że cała procedura odbywa się za pośrednictwem internetu, co pozwala zaoszczędzić czas.

Podobne wpisy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Najpopularniejsze