20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościInneRaty on-line. Zakupowe szaleństwo na Allegro

Raty on-line. Zakupowe szaleństwo na Allegro

Raty on-line. Zakupowe szaleństwo na AllegroZakupy na raty w serwisie Allegro. Użytkownicy portalu mogą sfinansować zakupy korzystając z internetowej pożyczki. System rat-on line powstał przy współpracy spółki PayU oraz banku Alior Sync. Usługa uruchomiona została pod koniec czerwca.

Bez zbędnych formalności, wychodzenia z domu czy wizyty kuriera możesz sfinansować zakupy w kwocie od 300 do 20 000 PLN. Kto może skorzystać z oferty? Zarejestrowani użytkownicy Allegro (poza posiadaczami konta Junior oraz Firma). Pożyczka umożliwia sfinansowania zarówno pojedynczego produktu, jak i całego koszyka “zakupów”. Z zakupów w systemie ratalnym wyłączono jednak produkty z działu “Erotyka” oraz “Broń”.

Jak skorzystać z internetowego systemu ratalnego? Po wyborze/wylicytowaniu produktu, dokonując wyboru sposobu płatności w formularzu zamówienia, należy zaznaczyć „raty PayU” jako formę płatności. Następnie kupujący zostanie przekierowany na stroną PayU, gdzie zobaczy podsumowanie oraz przystąpi do wypełniania formularza kredytowego. Po przesłaniu e-wniosku, partner pożyczkowy – Alior Bank, sprawdzi historię kredytową wnioskodawcy w BIK-u oraz podejmie decyzję o pożyczki.

W przypadku zakupów do 5 000 PLN, do rozpatrzenia wniosku, wystarczą dane zawarte w internetowym formularzu. Jeśli kwota wnioskowanej pożyczki jest wyższa, bank sprawdzi wysokość deklarowanych zarobków on-line, w banku, w którym kupujący posiada rachunek. Okres spłaty pożyczki wynosi od 3 do 36 miesięcy. Wysokość oprocentowania waha się od 11 do 14 proc., w zależności od tego czy klient zdecyduje się na ubezpieczenie pożyczki.

Ostatni krok, jaki musimy wykonać, to dokonanie tzw. przelewu zwrotnego na kwotę 1 PLN, którym potwierdzimy zgodę na warunki kredytowe zawarte w umowie.

Podobnie, jak w przypadku “tradycyjnych” internetowych zakupów, kupujący mają 14 dni na odstąpienie od umowy. Jeśli zrezygnowali z zakupów, mają obowiązek w przeciągu 30 dni, zwrócić na konto banku  równowartość zaciągniętej pożyczki.

Czy szykuje się rewolucja w płatnościach? Możliwość płacenia a ratach za internetowe zakupy to żadna nowość na rynku. Dotychczas tego typu rozwiązania proponowały, m.in.: Żagiel, Sygma Bank czy Credit Agricole, jednak nie cała procedury przyznawania pożyczki obywała się on-line. Zazwyczaj końcowy, jej etap czyli podpisywanie umowy musiało nastąpić osobiście (kurier dostarczał pożyczkobiorcy egzemplarz umowy), co znacznie przedłużało same e-zakupy. Rozwiązanie przygotowane przez PayU oraz Alior Sync, sprawia, że cała procedura odbywa się za pośrednictwem internetu, co pozwala zaoszczędzić czas.