20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościInnePomysł na biznes: firma sprzątająca

Pomysł na biznes: firma sprzątająca

Myślisz nad założeniem własnej firmy. Jaki ma być to biznes? Dochodowy! Dobrym pomysłem na pierwszą działalność jest firma sprzątająca. Przedsiębiorstwa coraz częściej rezygnują z własnego personelu sprzątającego, na rzecz współpracy z profesjonalnymi firmami.
Wynajmę firmę sprzątającą
Najlepszymi klientami są firmy oraz korporacje – to pewny oraz stały klient. Możesz liczyć na całkiem intratną współpracę. Firmy chętnie zlecają prace porządkowe zewnętrznemu wykonawcy. Dla nich to całkiem spora oszczędność – nie muszą martwić się o przysługujące etatowemu pracownikowi urlopy oraz L4, jednocześnie posiadają gwarancję, że prace zostaną wykonane na czas.
Tylko jak znaleźć takiego “dochodowego” klienta? Po pierwsze postaw na dobry sprzęt i szeroką gamę usług. Nie zaszkodzi także promocja firmy w internecie. Musisz być gotowy na konkurs ofert, a w przypadku instytucji publicznych – na przetarg, który umożliwi Ci podjęcie współpracy. Przygotowanie przetargowej oferty, zajmuje trochę czasu, ale… warto podjąć trud.
Zakres usług
Im szerszy zakres usług będziesz mógł zaprezentować swoim klientom, tym łatwiej przebijesz ofertę konkurencji. Dobrze, jeśli poza tradycyjnymi pracami porządkowymi takimi, jak porządkowanie biur, czyszczenie toalet, korytarzy, zaoferujesz kontrahentom mycie okien, porządkowanie terenu przy budynku (grabienie liści, zimą – odśnieżanie) czy pielęgnację terenów zielonych, ogrodu.
Warto zainwestować w dobry sprzęt, który poprawi efektywność pracy i umożliwi Twoim pracownikom szybkie i dokładne wypełnienie obowiązków.
Klienci indywidualni
Czy warto walczyć o pozyskanie klientów indywidualnych? Oczywiście! Jeśli naszą pracę wykonamy profesjonalnie i pozyskamy zaufanie zleceniodawców, jest szansa na podjęcie długotrwałej współpracy. Pracujemy coraz więcej, zamiast ustawowych 8 godzin, często pracy poświęcamy 10,11, nawet 12 godzin, zamiast 5 dni, w biurze spędzamy 6 dni w tygodniu, nic dziwnego, że brakuje nam sił i czasu na domowe porządki. Rośnie zapotrzebowanie na usługi osób, które są gotowe wyręczyć nas w tych pracach.
Konkurencja
Konkurencja na rynku firm oferujących usługi porządkowe jest duża, dlatego warto dokładnie przemyśleć ofertę oraz strategię promocji biznesu. Dostosować wachlarz oferowanych usług do oczekiwań klientów. Firma sprzątająca (www.flostar.pl) może okazać się strzałem w dziesiątkę i przynieść Ci całkiem spory zysk.