8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościInneJakie polisy mogą zaoferować towarzystwa ubezpieczeniowe?

Jakie polisy mogą zaoferować towarzystwa ubezpieczeniowe?

141113190073272400Rynek ubezpieczeń w Polsce jest bardzo szeroki. Z uwagi na dużą konkurencję, towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bogatą gamę produktów, pomiędzy którymi każdy zainteresowany zabezpieczeniem się na wypadek jakiegokolwiek ryzyka znajdzie coś dla siebie. A co konkretnie mogą zaproponować zakłady ubezpieczeń i w jaki sposób wybrać najlepsze dla siebie polisy? Prezentujemy najważniejsze informacje na ten temat.
Ubezpieczenie – nie tylko na życie
Mając w głowie hasło „ubezpieczenie”, najczęściej myślimy o polisach na życie. I rzeczywiście, ze statystyk wynika, że ubezpieczenia życia są najpopularniejszą grupą. Znajdziemy pomiędzy nimi zarówno standardowe polisy ochronne, a także oszczędnościowo – ochronne oraz oszczędnościowe, które mają szerszy zakres.
Drugą grupą polis ubezpieczeniowych są te związane z ochroną majątku oraz pozostałe osobowe. Doskonałym przykładem jest tutaj m.in. ubezpieczenie OC samochodu, czy też wszelkiego rodzaju ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia mienia (np. polisy ubezpieczeniowe obejmujące ochroną mieszkanie, czy samochód), a także ubezpieczenia zdrowotne i znacznie więcej.
Szczególną grupę ubezpieczeń stanowią te, które dedykowane są konkretnym grupom zawodowym. Przykładem są tutaj ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla lekarzy, nauczycieli, czy też weterynarzy, lub ubezpieczenia zdrowotne i turystyczne dla osób uprawiających sporty ekstremalne.
Jak wybrać polisy dla siebie?
Jak widać, pakiet dostępnych na rynku ubezpieczeń jest bardzo szeroki. Każdy z nas jednakże, potrzebuje innego zakresu ubezpieczenia. A wybór poszczególnych polis uzależniony jest od wielu czynników, a także od naszych osobistych możliwości finansowych. By mieć pewność, że wybierane produkty ubezpieczeniowe są odpowiednio dopasowane do potrzeb, warto skorzystać z pomocy specjalisty – na przykład niezależnego agenta ubezpieczeniowego. On pomoże zdefiniować potrzeby i oczekiwania, a co najważniejsze, przygotuje ofertę najkorzystniejszą finansowo.
Z dobrze dobranym pakietem ubezpieczeń na życie, zdrowotnych, a także związanych z mieniem i ochroną osobową, życie staje się o wiele spokojniejsze. W razie jakiegokolwiek wypadku bowiem, można oczekiwać adekwatnej rekompensaty finansowej, która pomoże przejść nawet przez najtrudniejsze sytuacje w życiu.