20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościInnePieczątki - ze szlachetną tradycją w tle

Pieczątki – ze szlachetną tradycją w tle

modicoPieczątka – bez niej nie może istnieć dziś żadna firma. To ona nadaje moc obowiązującą dokumentom. Podobnie jak robiła to jej szlachetna poprzedniczka – pieczęć. Towarzysząc królom, władcom i dostojnikom kościelnym, nadawała ważność dekretom, stawała się przypieczętowaniem rozmów, często pokojowych. Pieczęcie znane już w starożytności, szeroko rozpowszechnione zostały w czasach cesarstwa rzymskiego. Najstarszą z zachowanych w Polsce jest pieczęć Władysława Hermana datowana na przełom XI i XII wieku. Dziś, wiele wieków później, to świadectwo wiarygodności i mocy prawnej jest znacznie powszechniejsze. Posiadają je zarówno osoby prywatne, jak i różnego rodzaju instytucje, czy stowarzyszenia.
Ważność, która zobowiązuje
Znaczenie pieczątki jako źródła wiarygodności i mocy prawnej zobowiązuje współczesnego producenta do zachowywania najwyższych standardów jakości. Wyrabianie pieczątek nabiera wymiaru działania odpowiedzialnego, nakierowanego na zapewnienie klientowi pełnej satysfakcji z ich użytkowania. Dotyczy to zarówno aspektu funkcjonalnego, jak i estetycznego. Dlatego też współczesne stemple, choć nie są tak misternie wykonywane, jak miało to miejsce w czasach szlacheckich, posiadanym wyglądem podkreślają swój charakter i znaczenie.
W trosce o najwyższą jakość
Każde dzieło, które do realizacji pomysłu zrodzonego w ludzkiej głowie potrzebuje odpowiedniego zaplecza technicznego, wymaga zastosowania sprzętów i materiałów nie pozostawiających miejsce na żadne kompromisy. Doskonała jakość każdego z nich przekłada się na efekt końcowy. Każdy może zaważyć na niedociągnięciu, stać się przysłowiową rysą na szkle. Dlatego też stosowane maszyny poligraficzne, a także gumy do naświetlania, czy tusze do pieczątek muszą ze sobą współgrać, pozwalając na stworzenie produktu finalnego, zachowującego najwyższe standardy.
Maszyny, które wyznaczają najnowsze standardy
W ofercie firmy Modico znajdziemy doskonałe maszyny stemplarskie, które pozwalają na wytwarzanie najlepszej jakości pieczątek. Ta polska firma w branży stemplarskiej działa już od 1990 roku. Tak bogate doświadczenie oraz niezmienna od lat misja, czyli najwyższa jakość oferowanych produktów – zaowocowały opracowaniem własnych maszyn błyskowych. Maszyny te są połączeniem precyzji inżynierskiej z najwyższej jakości podzespołami. Dzięki temu, w dobie panujących chińskich podróbek, Modico jest firmą wyznaczającą najwyższe standardy i stojącą na ich straży. Oferując swoje maszyny, a także usługę wykonywania pieczątek, również ukrytych w skuwce pióra czy długopisu, oferuje rozwiązania na miarę XXI wieku.