27.7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościInneKredyty gotówkowe szybkim sposobem na poprawę sytuacji finansowej

Kredyty gotówkowe szybkim sposobem na poprawę sytuacji finansowej

Kredyty gotówkowe szybkim sposobem na poprawę sytuacji finansowejOd kilku lat wieszczone przez media nadmierne zadłużanie się Polaków wraz z pesymistycznymi prognozami o pogorszeniu się portfela kredytowego nie ma przełożenia na fakty. Co prawda Polacy chętnie sięgają po kredyty, które przeznaczają na zakup nieruchomości i innych konkretnych przedmiotów wchodzących w skład mienia ruchomego, jednak swoje zobowiązania względem banków i firm pożyczkowych spłacają bardzo rzetelnie.
Jedynie w pojedynczych przypadkach korzystanie z dodatkowych środków, oferowanych przez instytucje finansowe, prowadzi do spirali zadłużenia – rekordzista ma na swoim koncie ponad 10 mln niespłaconych zobowiązań zaciągniętych w bankach. Jest to jednak wyjątek na tle pozostałych klientów.

Dlaczego Polacy sięgają po kredyty?

Większość kredytobiorców decyduje się na zaciągnięcie pożyczki czy kredytu ze względu na brak wolnych środków, które można przeznaczyć na wskazany cel. Zwykle po dodatkowe środki pochodzące od banku sięgają osoby kupujące mieszkanie, samochód czy wyposażenie do posiadanej nieruchomości. Równie popularne są karty, które dzięki limitom pozwalają na korzystanie z możliwości odroczonej spłaty zobowiązań finansowych. Natomiast pożyczki gotówkowe, przyznawane przez banki i firmy pożyczkowe, są coraz powszechniej wykorzystywane w przypadku zdarzeń losowych. To właśnie pożyczki udzielane na uproszczonych zasadach, które spłaca się w ciągu kilku miesięcy, są poszukiwane przez osoby, które muszą się zmierzyć z niezaplanowanym remontem, zakupem czy naprawą sprzętu gospodarstwa domowego czy z innym wydatkiem wynikającym z potrzeby chwili.

W oddziale czy online

Wraz ze zmianą nawyków współczesnych Polaków, którzy coraz chętniej załatwiają wszystko w Internecie, zmieniło się również podejście do sposobu wnioskowania o dodatkowe środki, udzielane przez banki czy innego rodzaju instytucje finansowe. Jeżeli chodzi jednak o kredyty hipoteczne, nadal klient zobligowany jest do złożenia kompletu dokumentów w oddziale, przy czym większość dokumentów to wnioski i różnego rodzaju papierowe zaświadczenia, o tyle w przypadku pożyczek gotówkowych procedura ich przyznawania została znacząco uproszczona. Takie produkty udzielane są w oparciu o proste wnioski, udostępnione online, a ich rozpatrzenie realizowane jest w krótkim czasie. Oczywiście dla banku czy firmy pożyczkowej duże znaczenie może mieć historia współpracy z danym klientem – klienci znani instytucji finansowej, którzy w przeszłości korzystali już z różnego rodzaju pożyczek i spłacali je zgodnie z harmonogramem spłaty, mogą liczyć na dodatkowe korzyści. Mogą nimi być uproszczone zasady udzielenia pożyczki, może to również oznaczać możliwość wnioskowania o produkt spłacany przez dłuższy okres.