22.4 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościInneKredyt obrotowy - sposób na bezpieczne finansowanie firmy

Kredyt obrotowy – sposób na bezpieczne finansowanie firmy

Kredyt obrotowy - sposób na bezpieczne finansowanie firmyJeśli chcesz osiągnąć sukces biznesowy, twoja firma nie może stać w miejscu. Musi stale się rozwijać, by nie pozostać w tyle za konkurencją i zdobywać nowych klientów. Problem w tym, że nie wszystkie przedsiębiorstwa mają wystarczającą ilość wolnych środków, by móc przeznaczyć je na rozwój. Z pomocą przychodzi oferta banków.
Prowadzenie firmy wiąże się ze sporymi wydatkami. Konieczność opłacania faktur za towary / usługi, obowiązek rozliczania się z urzędem skarbowym, itp. – to najczęstsze opłaty każdego przedsiębiorcy. Opłaty, na które potrzebne są wolne środki – tak, by jednocześnie nie stracić płynności finansowej. O ile kontrahenci płacą faktury na czas, nie jest trudno ją zachować. Gorzej, jeśli kilku klientów zalega z płatnościami – wówczas wolny kapitał trzeba przeznaczyć na uiszczenie bieżących zobowiązań zamiast na rozwój firmy. W takiej sytuacji warto rozważyć zaciągnięcie kredytu obrotowego.
Kredyt obrotowy, czyli co?
Kredyt obrotowy to jeden z produktów oferowanych przez banki z myślą o przedsiębiorcach. Jego zaletą jest możliwość przeznaczenia środków finansowych na dowolny cel. Nie ma znaczenia więc, czy przedsiębiorca zamierza pieniędzmi sfinansować zakup nowych urządzeń i maszyn, czy uregulować płatności pracownikom.
Kredyt obrotowy – by rozwijać firmę
Jeżeli chcesz rozwijać firmę, wcale nie musisz zaciągać dedykowanego kredytu inwestycyjnego. Kredyt obrotowy daje bowiem znacznie więcej możliwości. Dzięki pieniądzom uzyskanym z banku, możesz zakupić wszystko to, co niezbędne do rozwoju firmy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by środki przeznaczyć na nowy sprzęt (nowocześniejsze maszyny i urządzenia), wyposażenie nowego stanowiska pracy czy pensje dla zatrudnionych specjalistów.
Kredyt obrotowy – na bieżące wydatki
Środki uzyskane w ramach kredytu obrotowego możesz przeznaczyć również na finansowanie bieżących wydatków. W ten sposób możliwe jest między innymi pokrycie części kosztów zatrudnienia pracowników, kosztów administracyjnych, kupna drobnego wyposażenia.
Kredyt obrotowy – by zachować płynność finansową
Masz problem z terminowym regulowaniem należności przez twoich kontrahentów? W efekcie dochodzi do stopniowej utraty płynności finansowej? Kredyt obrotowy to świetny sposób, by zabezpieczyć płynność i zmniejszyć ryzyko upadłości przedsiębiorstwa. Dzięki kredytowi, “zamrożona” gotówka w należnościach od kontrahentów nie będzie stała na przeszkodzie w rozwoju przedsiębiorstwa.
Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt obrotowy?
Kredyt obrotowy stanowi część oferty właściwie każdego banku. W zależności od instytucji, różne warunki musi spełnić przedsiębiorca, by pozyskać środki finansowe. Liczy się m.in. staż firmy, wysokość osiąganego przychodu czy posiadanie zabezpieczenia.
Przykładowo, chcąc zaciągnąć kredyt obrotowy w Getin Bank, musisz prowadzić przedsiębiorstwo co najmniej 3 lata. Nie jest natomiast wymagane zabezpieczenie rzeczowe (w przypadku oferty Business na kwotę do 1 mln złotych). Okres kredytowania wynosi maksymalnie 48-60 miesięcy.
Jeżeli chcesz zaciągnąć kredyt obrotowy na korzystnych warunkach, przeanalizuj dostępne oferty i skontaktuj się z wybranym bankiem.