20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościInneW jaki sposób osiągnąć kontrolę nad budżetem firmy? Korzystamy z programu Taxomatic

W jaki sposób osiągnąć kontrolę nad budżetem firmy? Korzystamy z programu Taxomatic

Od kiedy Internet wszedł do łask przedsiębiorców, swoje triumfy zaczęły również święcić różnorodne programy do księgowania online, które falą zalały wyszukiwarkę. Jest jednak jedno takie narzędzie, które mocno wyróżnia się na tle pozostałych i może pomóc nam nie tylko na zoptymalizowanie naszych księgowych działań, ale również osiągnąć równowagę budżetową i kontrolę nad firmowymi pieniędzmi.
Mowa o programie Taxomatic, który pojawił się na rynku księgowości mobilnej i narobił wokół siebie sporo zamieszania. I całkiem słusznie. Oprócz wielu różnych ciekawych opcji związanych stricte z prowadzeniem ksiąg i dokumentów, wystawianiem faktur czy dodawaniem informacji o naszych biznesowych partnerach, pracownikach czy produktach i usługach, jakie oferujemy, program pozwoli nam spojrzeć zupełnie inaczej na nasze finanse i obliczyć wydatki, przychody oraz stworzyć ciekawe analizy i raporty. Do dzieła!

W jaki sposób osiągnąć kontrolę nad budżetem firmy? Korzystamy z programu TaxomaticŹródło: www.taxomatic.pl/o-programie

Funkcje „Wydatki” i „Przychody”

Jeśli zdecydowaliśmy się na współpracę z programem Taxomatic, powinniśmy zapamiętać, że od teraz te dwie zakładki będą dla nas bardzo ważne. W nich bowiem możemy wpisywać zarówno wszelkie przychody naszej firmy (na przykład ze sprzedaży towarów i usług), jak i jej wydatki (na przykład związane ze składkami podatkowymi, wypłatami dla pracowników czy zwrotami dla Klientów).
Opcje te stanowią idealny przykład zrezygnowania z tradycyjnej karteczki i długopisu na rzecz nowoczesnych metod radzenia sobie z pieniędzmi. Pełna kontrola jest tu jak najbardziej wskazana, a program ją oczywiście ułatwia i pozwala w sposób przejrzysty budować historię finansową przedsiębiorstwa, które prowadzimy.

Analizy naszego budżetu

Dodatkowym atutem narzędzia Taxomatic jest możliwość generowania różnorodnych raportów i wykonywania analiz naszych finansów za sprawą dosłownie kilku kliknięć.
Program sam przeanalizuje zarówno nasze wydatki jak i przychody i wyciągnie wnioski za nas. Dodatkowo stworzy bardzo ciekawy i czytelny (bo oznaczoną różnymi kolorami) diagram ukazujący za pomocą linii drogę (a więc spadki i wzloty) naszych kosztów oraz przychodów. Na koniec podsumuje wszystko linią trzecią – zdradzającą wynik naszych działań.
Co ciekawe – na tym się nie kończy. Pod analizą ujrzymy prawdziwe i dokładne dane dotyczące okresu badania budżetu, kosztów, przychodów, wydatków na różnego rodzaju podatki oraz ostateczny wynik naszej finansowej drogi. Nic, tylko korzystać!