20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościInneKonto bankowe online – jak wybrać najlepsze

Konto bankowe online – jak wybrać najlepsze

Konto bankowe online – jak wybrać najlepszeChcesz zmienić bank lub założyć nowe konto osobiste? Korzyści z konta online nie kończą się na tanich przelewach, darmowych wypłatach z bankomatów czy możliwości skorzystania z innych tanich produktów.
Obecnie najlepsze bankowe konto internetowe jest nie tylko tanie w utrzymaniu, ale także zapewnia dostęp do ciekawych dodatkowych benefitów, jak programy Cash Back lub ciekawe aplikacje ułatwiające kontrolę budżetu.
Oferta szyta na miarę
Podczas wyboru konta bankowego musisz jasno określić cele, do jakich ma służyć. Jeśli zmieniasz bank na konkurencyjny bądź decydujesz się na nowy bankowy produkt, postaraj się wybrać najbardziej korzystną ofertę. Jeśli często wykonujesz przelewy albo wypłacasz pieniądze z bankomatów, koniecznie zadbaj o to, aby konto online zapewniało dobry dostęp do bankowości elektronicznej oraz darmowe wypłaty i przelewy.
Jeśli często podróżujesz, atrakcyjna może być możliwość podpięcia subkonta walutowego pod rachunek osobisty. Taka opcja będzie też korzystna dla tych, którzy spłacają kredyt w obcej walucie. Posiadaczom konta bank może oferować także inne benefity, na przykład promocyjny, tani kredyt gotówkowy. Wszystko zależy od tego, na jaki produkt się finalnie zdecydujesz.
Bankowość elektroniczna jako wygodne narzędzie
Jeśli lubisz robić zakupy w Internecie, przelewy online nie są ci obce i nie masz oporów przez zainstalowaniem bankowych aplikacji na swoim smartfonie, jednym z kluczowych czynników jakie powinieneś sprawdzić przed zmianą banku jest jakość bankowości elektronicznej przez niego oferowanej. Bankowość mobilna ułatwia korzystanie z konta osobistego, umożliwia zarządzanie finansami z wykorzystaniem smartfonu lub tabletu przez aplikacje mobilne lub serwis mobilny.
Sprawdź, jakie możliwości niosą autorskie aplikacje poszczególnych banków. Czy jest to jedynie opcja sprawdzenia salda lub zlecenia przelewów? A może dodatkowo bank oferuje narzędzia służące do analizy finansowej domowego budżetu? Dzięki takiej aplikacji łatwo zyskasz kontrolę nad wydatkami, automatycznie przypisując je do jednej z kategorii (na przykład żywność, rachunki, wydatki na samochód). Użytkownicy chwalą sobie wygodę takich rozwiązań.
Cash Back, polecanie znajomych, punkty za lojalność
Za wybraniem konkretnej oferty banku może także przemawiać dostępność programów Cash Back lub innego rodzaju promocje, na przykład upominki bądź środki w zamian za polecenie konta znajomemu. Programy Cash Back umożliwiają uzyskanie zwrotu części wydatków poniesionych na określone cele bądź też za zakupy dokonane w partnerskich sieciach. Każdy bank zachęcający klientów do korzystania z jego oferty w ten sposób posiada autorski program i osobny regulamin zwrotów. Może to być bardzo atrakcyjna oferta, jeśli często robisz zakupy- możesz się spodziewać zwrotu nawet do kilkuset złotych rocznie na twoje konto online.