23.6 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościInneKasy fiskalne online - wprowadzenie

Kasy fiskalne online – wprowadzenie

Od pewnego czasu powszechnie wiadomo o tym, że Ministerstwo Rozwoju i Finansów oficjalnie zatwierdziło wprowadzenie kas fiskalnych online. Ten skok technologiczny będzie korzystny zarówno dla ustawodawcy, jak i nas – zwykłych przedsiębiorców. Warto zapoznać się z tym, jakie zmiany nas czekają przy „przesiadaniu” się ze starszych modeli na te online’owe! Czym więcej będziemy wiedzieć, tym łatwiej unikniemy wszystkich niepotrzebnych problemów.

Jak to było kiedyś?

Warto na samym początku zastanowić się na tym, jak wyglądało to w przypadku urządzeń „starej daty”. Praktycznie zawsze procedura wyglądała tak samo i rozpoczynała się od zakupu upatrzonego przez nas modelu kasy. Następnie, musieliśmy przejść do procesu instalacji, która nie mogła się odbyć bez zgłoszenia do Urzędu Skarbowego, mówiącego o tym, jaka ilość kas oraz w jakim miejscu zostanie zainstalowana. Drugi etap to fiskalizacja naszej kasy, która jak zapewne wiecie, polega na przełączeniu naszego urządzenia na tryb fiskalny, pozwalający na ewidencjonowanie dokumentacji obrotu w naszej firmie. Po tym wszystkim, musimy się ponownie skontaktować z Urzędem Skarbowym, aby ten nadał nam unikalny numer , który musimy nanieść na dane urządzenie.
Więcej o kasach fiskalnych online znajdziesz na https://mojanowoczesnafirma.pl/fiskalizacja-online-zmiany-w-2017-i-start-w-2018-roku/

Niedaleka przyszłość

No dobrze skoro już wiemy jak było niedawno, czas na odpowiedź na pytanie: jak będzie teraz? Nowa ustawa wprowadza pewne ułatwienia dla przedsiębiorców. Wraz z wprowadzeniem kas fiskalnych online, będziemy zwolnieni z pisemnego powiadomienia Urzędu Skarbowego o tym, że w naszej firmie pojawiło się takowe urządzenie. Dlaczego? Otóż będzie to robione automatycznie! Wraz ze wspomnianym zawiadomieniem, kasa zostanie przypisana w rejestrze do naszej firmy oraz otrzymamy swój numer ewidencyjny. Fiskalizacja także będzie maksymalnie uproszczona, gdyż będzie ona polegać wyłącznie na podłączeniu urządzenia do serwerów Ministerstwa Ffinansów. Dzięki temu cała działalności będzie wygodniejsza w prowadzeniu, a dodatkowo pozwoli na uczciwą konkurencję na naszym rynku. Każdy przedsiębiorca będzie mógł od teraz skupić się na tym, co każdy uwielbia, czyli zarabianiu pieniędzy!

Podsumowanie

Dla wielu z nas nowa ustawa dotycząca kas fiskalnych będzie dużą zmianą w prowadzeniu naszej działalności. Od teraz z barków przedsiębiorców ściągnięty zostanie ogromny ciężar i odpowiedzialność, zarówno w sferze organizacyjnej, jak i prawnej. Nic dziwnego, że tak duża ilość ludzi biznesu w tak optymistyczny sposób zapatruje się na te zmiany!
Tekst powstał we współpracy z Moja Nowoczesna Firma.