26.4 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaAktualnościInneJak wybrać sprawdzonego eksperta finansowego?

Jak wybrać sprawdzonego eksperta finansowego?

Usługi ekspertów finansowych cieszą cię coraz większą popularnością szczególnie wśród osób, które poważnie myślą o zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Doświadczony ekspert finansowy zupełnie bezpłatnie oceni bowiem nasze szanse na uzyskanie kredytu oraz wskaże banki, które przychylnie spojrzą na nasz wniosek. Abyśmy byli jednak w 100% zadowoleni ze wsparcia eksperta kredytowego, jego wybór także powinien być starannie przemyślany. Na co zwracać uwagę wybierając swojego sprawdzonego eksperta kredytowego?
Ekspert finansowy działający w najbliższej okolicy
Zdecydowana większość ekspertów działa tylko na określonym terenie. Miejscem ich działalności jest miasto ich zamieszkania lub całe województwo. Pozwala to ekspertowi na stworzenie swojej sieci kontaktów z bankami obecnymi w danej miejscowości oraz umożliwia osobiste spotkania z klientami zainteresowanymi jego usługami.
Jeśli nam także zależy na tym, aby ekspert kredytowy znał realia zarówno instytucji finansowych, jak i rynku nieruchomości w naszej najbliższej okolicy, warto postawić na współpracę z ekspertami działającymi na lokalnym rynku. Pozwoli to umówić się z ekspertem na spotkanie bez konieczności pokonywania dużej ilości kilometrów oraz spotykać się z nim regularnie także w późniejszym czasie, w celu wyjaśnienia wątpliwości lub dopełnienia pozostałych formalności związanych z ubieganiem się o kredyt.
Praktyczne umiejętności eksperta i jego specjalizacja
Najważniejsze w pracy każdego eksperta finansowego są praktyczne umiejętności, które zyskuje on podczas wieloletniej pracy z klientami oraz wspieraniu ich w wyborze najlepszych produktów finansowych. Warto także wiedzieć, że każdy ekspert finansowy posiada własną specjalizację, czyli dość wąską dziedzinę, w której czuje się najpewniej oraz posiada największe doświadczenie zawodowe.
W przypadku ekspertów finansowych najczęściej występującą w ich gronie specjalizacją są kredyty hipoteczne. Nie oznacza to jednak, że ekspert nie zaoferuje nam swojego wsparcia w wyborze także innego produktu finansowego. Jeśli więc zależy nam na profesjonalnej pomocy eksperta, zawsze warto zapoznać się z jego specjalizacją oraz wybrać tego profesjonalistę, który najlepiej orientuje się w konkretnej dziedzinie.
Doświadczenie i wykształcenie eksperta finansowego
Zawód eksperta nie jest normowany szczegółowymi przepisami. W praktyce oznacza to więc, że ekspertem finansowym może nazywać się… praktycznie każdy. Dlatego my jako klienci powinniśmy zachować szczególną ostrożność przy wyborze eksperta kredytowego. Profesjonalista w dziedzinie kredytów hipotecznych powinien bowiem posiadać obowiązkowo wykształcenie związane z branżą finansów i produktów bankowych oraz doświadczenie nabyte np. podczas pracy w bankach, instytucjach pożyczkowych oraz innych firmach działających w sektorze usług bankowych.
W ocenie predyspozycji do wykonywania pracy danego eksperta pomocne okażą się także opinie jego klientów. Zadowoleni klienci to bowiem najlepsza rekomendacja usług każdego profesjonalisty. Dzięki nim możemy także szybko sprawdzić, czy interesujący nas ekspert jest godzien naszej uwagi oraz dowiedzieć się, jak jego byli klienci oceniają współpracę z jego osobą.
Wizytówki najlepszych polskich ekspertów kredytowych wraz z opiniami osób, które skorzystały już z ich usług można znaleźć na stronie: https://sprawdzonydoradca.pl. Jest to rozbudowany ogólnopolski serwis zrzeszający wyłącznie godnych zaufania oraz profesjonalnych ekspertów kredytowych.