18 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościInneITMAGINATION, czyli innowacje z ludzką twarzą

ITMAGINATION, czyli innowacje z ludzką twarzą

Każda zmiana, nawet z pozoru niewielka innowacja, szczególnie w dużej organizacji może spotkać się z oporem. Jak wdrażać nowe rozwiązania, aby były postrzegane jako naturalna ewolucja we właściwym kierunku? Kluczem są dobre relacje, świadomość wspólnego celu i szczera komunikacja pomiędzy partnerami.

To powinno być jak naturalna ewolucja

Nowe technologie, data science, sztuczna inteligencja, outsourcing infrastruktury, know-how oraz kompetencje niosą ze sobą niemal nieograniczone możliwości rozwoju. Dzięki profesjonalnym konsultantom, takim jak z ITMAGINATION, firmy zyskują dostęp do najnowszych praktyk i rozwiązań w zakresie IT oraz wsparcie w adaptacji tych zasobów do swoich potrzeb. Digitalizacja biznesu to optymalizacja obsługi twardych aspektów działania każdej firmy. To także koncentracja danych, które mogą służyć generowaniu nowych rozwiązań. Współczesna technologia daje wiele możliwości, ale wszystko zaczyna się od budowy zaufania i relacji pomiędzy partnerami, którzy mają wspólnie prowadzić proces generowania i wdrażania innowacji. Bezpośredni kontakt i otwarta komunikacja sprzyjają owocnej współpracy przy realizacji wspólnego celu. Przy zastosowaniu takiego podejścia na każdym szczeblu, zmiany stają się czymś naturalnym i oczekiwanym. Nabierają charakteru ewolucji wynikającej z rozwoju i dążenia do dostosowania się do aktualnych realiów.

Innowacje, technologia i relacje

Właściwie wszystko jest możliwe, o ile jest uzasadnione ekonomicznie, zgodne z prawem i mieści się w tzw. granicach zdrowego rozsądku. Trzeba tylko zidentyfikować potrzebę lub pole do optymalizacji, dobrać właściwą technologię, zaprojektować, wdrożyć i kontynuować optymalizację na etapie eksploatacji. To sporo kompetencji dla organizacji spoza branży IT i często wymaga angażowania wąsko wyspecjalizowanych specjalistów. Dobrze, że można skorzystać z doświadczenia profesjonalnych konsultantów z ITMAGINATION. To zawodowcy z dziedziny identyfikowania innowacji, planowania wdrożenia i implementacji. Innowacje postrzegają jako wspólny cel, który jest formowany i ewoluuje na skutek szczerej komunikacji oraz pełnej współpracy pomiędzy partnerami.

Transparentne, profesjonalne partnerstwo

Taki model biznesowy, oparty na relacji human-to-human, sprawdza się w środowisku ceniącym dobre wyniki oraz ludzi, którzy potrafią je osiągać. ITMAGINATION udostępnia partnerom szeroką wiedzę na temat nowych technologii oraz doświadczenie zdobyte we współpracy podczas zrealizowanych projektów. Dialog z partnerem służy identyfikacji przestrzeni dla innowacji, generowaniu nowych pomysłów i propozycji. Pogłębianiu relacji i poczucia wspólnego celu służy także wspieranie zespołu klienta konsultantami w ramach usługi Staff Augmentation. Dzięki temu partnerzy mają ze sobą bezpośredni kontakt, a to z kolei sprzyja aktywizacji potencjału. W ten sposób często dochodzi się do wyników daleko przekraczających pierwotne oczekiwania.

ITMAGINATION kieruje się wartościami, u podstaw których leżą partnerstwo, profesjonalizm i transparentność współpracy. Otwarta dyskusja na temat sposobów realizacji celów oraz kosztów sprzyja formowaniu wyłącznie skutecznych strategii.