17.5 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościInneE-kantory – rozwiązanie dla sektora MŚP i frankowiczów

E-kantory – rozwiązanie dla sektora MŚP i frankowiczów

kantor internetowy Fritz ExchangeOferta kantorów internetowych deklasuje banki i stacjonarne punkty wymiany walut, zapewniając niski spread, korzystne warunki i możliwość kupna franków, dolarów czy euro bez wychodzenia z domu. Kto korzysta z usług e-kantorów i jakie formalności trzeba spełnić, żeby dokonać transakcji?

Frankowicze i sektor MŚP

Kantory internetowe odgrywają obecnie bardzo dużą rolę na rynku wymiany walut. Nie da się ukryć, że do ich dynamicznego rozwoju w dużej mierze przyczynił się ogólnoświatowy kryzys finansowy. Po tzw. czarnym czwartku (15 stycznia 2015 roku), kiedy kurs franka szwajcarskiego osiągnął bardzo wysoki poziom, Polacy zaczęli szukać rozwiązań pozwalających na zminimalizowanie miesięcznych rat kredytów walutowych. Panika spowodowana dużymi wahaniami kursów odcisnęła duże piętno na portfelach wielu Polaków. Ofertą kantorów internetowych byli także zainteresowani mali i średni przedsiębiorcy, którym zależało na optymalizacji kosztów związanych z zobowiązaniami zaciągniętymi w obcych walutach – np. na rozwój firmy. Te dwie grupy odbiorców stały się stałymi klientami kantorów internetowych, które starają się sprostać ich oczekiwaniom, dostosowując ofertę do zmieniających się realiów. Na lidera serwisów wymiany walut on-line wyrósł kantor internetowy Fritz Exchange, który posiada ofertę dedykowaną przedsiębiorstwom i zapewnia swoim klientom m.in. opiekę traderów walutowych, a także doradców ds. rynków finansowych. Firma posiada 20-letnie doświadczenie marki Fritz Group (twórca kantoru automatycznego), chociaż istnieje na rynku wymiany walut od 5 lat.

Ile możemy zaoszczędzić wymieniając walutę w e-kantorze?

Statystyki za 2016 rok wykazują, że spready w e-kantorach są nawet kilka razy niższe niż w tradycyjnych bankach lub stacjonarnych punktach wymiany walut. Przykładowo kantor internetowy Fritz Exchange pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt groszy na jednej wymianie. Wszystko oczywiście uzależnione jest od wielkości transakcji, aktualnego kursu waluty, ale klienci stale korzystający z usług kantoru mogą także liczyć na możliwość negocjacji cen, szczególnie w przypadku dużych kwot (powyżej 10 tysięcy euro). Internetowy kantor Fritz Exchange nie pobiera żadnych dodatkowych prowizji – dotyczy to nie tylko dokonywania transakcji, ale również rejestracji w serwisie. Żeby sprawdzić realne oszczędności, wystarczy skorzystać z zamieszczonego na stronie kalkulatora, którzy błyskawicznie przelicza zysk w stosunku do oferty kantorów tradycyjnych i banków. Przy zakupie 100 franków szwajcarskich można zaoszczędzić nawet 20 zł – w stacjonarnym punkcie wymiany walut koszt wynosi średni 424,78 zł, zaś w e-kantorze – tylko 404,55 zł.

Jak wymienić walutę w e-kantorze?

Z racji tego, że wszystkie formalności odbywają się całkowicie on-line, warunkiem koniecznym jest posiadanie dwóch kont internetowych – złotowe oraz walutowe. Rejestracja w serwisie jest bardzo łatwa, a zarezerwowanie waluty i dokonanie przelewu przebiega błyskawicznie. Kantor Fritz Exchange większość transakcji realizuje w ciągu 15 minut. Bezpieczeństwa procesu wymiany walut strzegą szyfrowane połączenia.