26.4 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaAktualnościInneDlaczego stała obsługa prawna w firmie jest taka ważna?

Dlaczego stała obsługa prawna w firmie jest taka ważna?

Stała obsługa prawna w firmie jest dzisiaj jedną z determinant sukcesu rynkowego każdej działalności gospodarczej. Kluczowe jest, aby przedsiębiorstwo było obsługiwane przez doświadczonych prawników.

Przedsiębiorcy, którzy mają stałą obsługę prawną, wiele zyskują. Dzięki temu minimalizują ryzyko naruszenia prawa swoją działalnością, jak i ewentualnych sporów sądowych. W swojej działalności gospodarczej respektują wciąż zmieniające się prawo przedsiębiorców. Zalet stałej obsługi prawnej firmy jest znacznie więcej.

Dlaczego współczesny przedsiębiorca potrzebuje stałej obsługi prawnej?

Z wielu powodów. Po pierwsze obecnie przedsiębiorcy prowadzą działalność w trudnych warunkach i wciąż zmieniającym się otoczeniu gospodarczym. Zarówno klienci, jak i partnerzy biznesowi są wymagający, ale i bardzo roszczeniowi. Wielu przedsiębiorców nie byłoby w stanie samodzielnie przygotować zgodnej z oczekiwaniami klientów, kontrahentów umowy, oferty. Pomoc prawników w tym zakresie jest bardzo ważna. Także dlatego, aby przedsiębiorca stosował wzory umów z kontrahentami, dostatecznie zabezpieczające jego interesy.

Obecnie wiele osób składa reklamacje. Odpowiedź na nie, właściwe rozpatrzenie żądania piszących również jest trudne. Ważne jest więc, aby przedsiębiorca mógł najbardziej problematyczne reklamacje przekazać do skonsultowania, zaopiniowania do prawników. To gwarancja prawidłowego przeprowadzenia postępowania reklamacyjnego w wielu przypadkach.

Pomoc prawników okazuje się niezbędna, gdy przedsiębiorca staje się stroną sporu sądowego. Wówczas to prawnicy będą reprezentować jego interesy, przygotują linię ewentualnej obrony na poczet procesu, czy będą prowadzić w jego imieniu negocjacje w zakresie możliwości zawarcia ugody.

Czym ma kierować się przedsiębiorca, wybierając kancelarię prawną do stałej obsługi firmy?

Obecnie na rynku działa wiele firm, oferujących stałą obsługę prawną przedsiębiorstw. Między innymi Kancelaria TGC. Przed nawiązaniem umowy o współpracę z wybraną kancelarią prawną przedsiębiorca powinien:

  • poznać szczegółowo dotychczasowe doświadczenie, osiągnięcia danej kancelarii prawnej, zakres świadczonych usług,
  • sprawdzić, czy kancelaria specjalizuje się w szczególności w dziedzinie prawa gospodarczego, prawa handlowego, międzynarodowego prawa gospodarczego, prawa finansowego, prawa cywilnego,
  • ustalić, czy prawnicy z kancelarii reprezentują również swoich klientów biznesowych w sporach sądowych, ale i w trakcie postępowań kontrolnych,
  • zweryfikować, jaki sposób bieżącej komunikacji preferuje dana kancelaria (pożądane jest, aby prawnicy na bieżąco odpisywali na e-maile przedsiębiorcy, wydawali rekomendacje, opinie dla przedstawianych przez niego spraw).

Zobacz także: Zakładanie spółek przez prawników – czy to dobre rozwiązanie?