19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościInneCzym jest film korporacyjny?

Czym jest film korporacyjny?

Film korporacyjny to jedna z form filmu promocyjnego. Stanowi on połączenie produkcji reklamowej z prezentacją – cechuje się wysokim profesjonalizmem, często stanowiąc cenną wizytówkę firmy. Czy warto zdecydować się na podobną realizację na potrzeby własnej marki?

Film korporacyjny: jakość na najwyższym poziomie

Czym jest film korporacyjny?

W przypadku materiałów wideo, które służą jako wizytówka, jakość ich wykonania ma szczególnie duże znaczenie. Filmy korporacyjne muszą być wykonane nie tylko możliwie jak najlepiej, ale i cechować się atrakcyjną, wielowymiarową formą. Często przyjmują postać prezentacji graficznej, dynamicznego filmu, animacji lub są hybrydą różnych form filmowych. Nierzadko posiadają również wyrazistą, krótką fabułę. Są stosunkowo krótkie: mogą trwać od kilkunastu do kilkuset sekund.

Cenna wizytówka firmy

Celem filmu korporacyjnego jest przede wszystkim promocja firmy. Można wykorzystać ją na przykład na branżowych targach, czy też jako materiał rekrutacyjny bądź szkoleniowy. To świetny sposób na to, by „pochwalić” się swoimi osiągnięciami.

Prestiżowy film marketingowy

Filmy korporacyjne to jedne z najdroższych produkcji – nie ma się czemu dziwić, biorąc pod uwagę, że to między innymi od nich zależy prestiż przedsiębiorstwa. Ich realizacja nieraz wymaga nie tylko specjalistycznego sprzętu i technik, ale i zatrudnienia aktorów czy znalezienia oryginalnego miejsca do nagrań. Ze względu na koszty realizacji, forma ta polecana jest przede wszystkim dużym, znaczącym firmom.

Od czego zależy ich skuteczność?

Przy kreacji filmu korporacyjnego liczy się nie tylko pomysł i dobry sprzęt, ale i zespół, który doskonale wie, jak wykorzystać właściwe narzędzia. Pamiętaj, że film korporacyjny to forma krótka: trwa do kilkuset sekund, w których należy zawrzeć wszystko, co chcesz powiedzieć o swojej firmie. Zespół zawodowców z czarnazebra.pl pomoże ci w stworzeniu idealnego filmu reklamowego dla twojej firmy – poczynając od scenariusza, aż po profesjonalną realizację. Spodziewaj się efektu w postaci oryginalnej wizytówki twojej marki.