8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościING BankOnline w nowej szacie

ING BankOnline w nowej szacie

ING BankOnline w nowej szacieING Bank Śląski kusi swoich klientów zupełnie nową odsłoną swojego serwisu internetowego. Wszyscy klienci zarządzający swoim kontem przez Internet mogą liczyć na wiele udogodnień i uproszczeń. Nowa szata serwisu Banku Śląskiego wystartowała 7 marca.
Bank chwali się, że uprościł obsługę serwisu, zwiększając jego ergonomię. Nawigacja w serwisie ma charakter intuicyjny, dlatego też każdy klient bez problemów poradzi sobie z poruszaniem się po nim i z zarządzaniem swoim kontem przez Internet. Warto tu podkreślić, że na nową odsłonę serwisu ING Banku Śląskiego mieli decydujący wpływ sami klienci. To oni zdecydowali o nowych funkcjonalnościach i uproszczeniach.
W finalnej wersji serwis stał się prosty w obsłudze, ale przy tym bogaty w opcjonalność. Już na pierwszy rzut oka jest zdecydowanie lepiej, a wgłębiając się w szczegóły okazuje się, że prostota i intuicyjność serwisu to nie tylko puste hasła reklamowe, ale realne cechy nowej witryny.
Przez kilka tygodni klienci ING Banku Śląskiego mogli wybierać elementy, które składały się na nowy serwis. Wszystko odbywało się w drodze głosowania, umieszczonego na stronie internetowej banku. Na każdym etapie tworzenia nowej witryny internetowej przedstawiciele banku konsultowali się ze specjalistami. W momencie, kiedy serwis był już gotowy, oddali go do testowania użytkownikom. Po przeprowadzeniu testów dokonano niezbędnych poprawek, aż w końcu można było opublikować nowy serwis w sieci internetowej. Klienci nie muszą martwić się tym, że od początku będą musieli konfigurować swoje konta.
Wszelkie zlecenia stałe, historia operacji, czy zdefiniowani odbiorcy przelewów, zostały przeniesione do nowego serwisu ING BankOnline. Można więc powiedzieć, że nowy serwis w całości zastąpił stałą wersję. Dążono do tego, aby korzystanie z niego nie sprawiało klientom żadnych problemów. Klient chcący skorzystać z ING BankOnline nie musi instalować na swoim komputerze żadnych dodatkowych programów, czy też dokonywać jakiś aktywacji. Wystarczy, że wejdzie na stronę banku i zaloguje się do swojego konta.
Dla samych klientów ING Banku Śląskiego nowa szata serwisu nie powinna budzić zaskoczenia, ponieważ byli oni informowani o zmianach na bieżąco. Mogli się wcześniej zapoznać z wyglądem i opcjonalnością nowego serwisu, dzięki udostępnieniu go na stronie www.mojeing.pl.
Połączenie z nową odsłoną serwisu ING BankOnline jest możliwe pod starym adresem www, a ponadto jest ono szyfrowane i zabezpieczone certyfikatem bezpieczeństwa. Warto zaznaczyć, że tryb logowania do systemu pozostał niezmieniony.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: ING Bank Śląski