30.7 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościIndywidualnie skomponowana polisa ubezpieczeniowa

Indywidualnie skomponowana polisa ubezpieczeniowa

indywidualne_ubezpieczenieProdukty ubezpieczeniowe chronią obywateli przed różnymi ryzykami, dotyczącymi choroby, zniszczenia mienia, wypadków komunikacyjnych itp. Klient może zdecydować się na zakup polisy OC i AC, polisy na życie i dożycie, ubezpieczenia majątkowego czy finansowego i wielu innych. Należy jednak powiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe AXA Direct i Ergo Hestia wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują skonstruowanie produktu ubezpieczeniowego pod kątem indywidualnych wymagań każdego klienta. Pozwalają bowiem na skomponowanie ubezpieczenia z dostępnych opcji ubezpieczeniowych.

W dzisiejszych czasach rynek powinien jak najpełniej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania konsumentów. Sprzedający muszą tak opracowywać ofertę, aby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów. Ta idea przyświeca dziś towarzystwom ubezpieczeniowym.

Warunki ubezpieczeń można dziś śmiało dopasowywać do wymagań klientów. AXA Direct udostępnił takie produkty już pod koniec 2012 roku. Klienci tego towarzystwa ubezpieczeniowego mają możliwość dopasowania warunków ubezpieczenia samochodu w taki sposób, aby były one odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby kierowcy. Do obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej wykupionego w Axa Direct można dokupić jeszcze dodatkowe opcje ubezpieczeniowe, np. ubezpieczenie NNW dla kierowcy, ubezpieczenie NNW dla pasażerów, ubezpieczenie opon i assistance związany z oponami, zapewnienie samochodu zastępczego po wypadku itp. To nie wszystkie opcje wyboru w ubezpieczeniach komunikacyjnych Axa Direct. Oprócz tego, klient może wybrać, w jakiej formie chciałby otrzymać odszkodowanie, jeśli dojdzie do wypadku. Ma możliwość zdecydowania się albo na bezpośrednią naprawę samochodu w warsztacie, albo na wypłatę odszkodowania w gotówce.

Podobną, zindywidualizowaną ofertę ubezpieczeniową ma dla klientów Ergo Hestia. Klient w tym towarzystwie ubezpieczeniowym może skomponować pakiet wszystkich ubezpieczeń majątkowych. Może więc dobrać odpowiednie warianty ubezpieczenia np. domu lub mieszkania, wykupić odpowiednie ubezpieczenia komunikacyjne, czy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Ergo Hestia zapewnia doradztwo dla konsumentów przy wyborze odpowiednich dla nich opcji ubezpieczeniowych. Klient wybiera opcje z tzw. matrycy ubezpieczeniowej. Swobodnie dobiera ryzyka i inne parametry ubezpieczeń. Polisa wykupiona ostatecznie w Ergo Hestia będzie w odpowiedni sposób chronić klientów przed ryzykami, na które w ich mniemaniu są najbardziej narażeni. Wśród interesujących opcji ubezpieczeniowych w Ergo Hestia wymienia się ubezpieczenie bagażu, gdziekolwiek się znajduje czy nawet ubezpieczenie ogródka działkowego przed zniszczeniem.