20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościIle zarobi Święty Mikołaj?

Ile zarobi Święty Mikołaj?

Ile zarobi Święty Mikołaj?Okazuje się, że wcielanie się w rolę Świętego Mikołaja w okresie świątecznym może być całkiem opłacalnym zajęciem. W zależności od terminu wizyty, jej charakteru, a przede wszystkim regionu Święty Mikołaj zarobić może od 50 nawet do 400 zł za jedno spotkanie.
Stawki gratyfikacji dla Mikołajów są oczywiście zróżnicowane i zależą od tego, czy Mikołaj działa w dużym mieście, czy w małej miejscowości oraz od tego, czy swoje usługi świadczy w ramach specjalnych firm artystycznych czy jako osoba prywatna. Wysokość pensji Mikołaja zależy również od tego ile dzieci jest do obdarowania prezentami w ramach zlecenia. Inaczej sprawa Mikołajowej pensji wygląda w przypadku, gdy z usług Świętego chce skorzystać np. szkoła, przedszkole czy firma organizująca wigilię dla pracowników.
Na kilka tygodni przed świętami Bożego Narodzenia serwisy internetowe zasypywane są wręcz anonsami osób, które gotowe są wcielić się w rolę Świętego Mikołaja. Właśnie Internet daje im możliwość darmowego ogłoszenia się i złapania świątecznych zleceń.
Z analizy serwisów internetowych specjalizujących się w pośredniczeniu w wynajmie usług Świętych Mikołajów widać, że najlepiej zarabiają Mikołajowie Warszawscy – którzy za 20-30 minutowe spotkanie, polegające na wręczeniu prezentów i prostej rozmowie zarabiają średnio około 120-150 zł. Podobną cenę, za wizytę Mikołaja zapłacić trzeba również w Poznaniu, Łodzi, Krakowie czy Wrocławiu. Nieco niżej kształtują się ceny usług Świętych Mikołajów w Lublinie czy Białymstoku, gdzie średnio biorą oni za spotkanie 50-80 zł.
Co ciekawe Mikołajowie mają w swoim cenniku podział na taryfy. Za wizytę w godzinach wieczornych i popołudniowych np.; w wigilię zapłacimy dwa razy więcej. Dodatkowo dopłacić też trzeba, jeśli Mikołaj będzie miał zaprezentować program artystyczny – polegający najczęściej na odśpiewaniu kolęd czy opowiedzeniu bajki.
Na koniec przypominamy wszystkim Świętym Mikołajom o obowiązku zapłacenia podatku od każdej usługi. Państwa natomiast informujemy, że jeśli odwiedza Wasz dom lub firmę profesjonalny Święty Mikołaj, świadczący usługi jako firma, macie prawo żądać od niego fakturę za wykonanie usługi.
Bartosz Nowacki
TwojePorady.pl
dla bankowynet.pl

TwojePorady.pl