19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościIle kosztuje dziś ubezpieczenie mieszkania?

Ile kosztuje dziś ubezpieczenie mieszkania?

Ile kosztuje dziś ubezpieczenie mieszkania?Ubezpieczenie mieszkania i domu staje się coraz bardziej potrzebne, nie tylko z uwagi na rosnące ilości włamań i kradzieży, ale także ekstremalne zjawiska pogodowe. Niestety, kolejne powodzie, podtopienia, wichury, a nawet tornada w Polsce powodują, zniszczenia majątku: domów i mieszkań. Jeśli nieruchomości te były wcześniej ubezpieczone, ich właściciele otrzymają odszkodowanie. W innym przypadku mogą liczyć wyłącznie na pomoc ze strony rządu, a ta nie będzie zbyt pokaźna i przyjdzie na nią długo poczekać.

Polacy jednak wciąż nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest ubezpieczenie mieszkania od zdarzeń losowych. Największą grupę klientów wykupujących takie ubezpieczenie dla swoich nieruchomości stanowią kredytobiorcy, ponieważ jest ono obowiązkowe. Składki na takie ubezpieczenie trzeba płacić aż do momentu uregulowania kredytu.

Jakie są dziś ceny polis mieszkaniowych? Zależy to od zakresu ubezpieczenia oraz od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym decydujemy się wykupić ubezpieczenie. Co ciekawe, inną cenę tej samej polisy ubezpieczenia mieszkania możemy uzyskać dla tej samej nieruchomości, jeśli pytamy o kalkulację składki przez telefon, Internet, czy osobiście – w oddziale ubezpieczyciela czy u agenta.

Najbardziej atrakcyjne składki na ubezpieczenie mieszkania, możemy uzyskać kontaktując się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym za pośrednictwem infolinii. Ten kanał informowania klientów ma to do siebie, że jego zadaniem jest zachęcenie potencjalnych ubezpieczających do wizyty w Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Jeśli już ktoś pofatyguje się do ubezpieczyciela, to nawet jeśli polisa ubezpieczeniowa będzie nieco droższa niż przez telefon, to i tak ją wykupi. Pamiętajmy, że telefonistka po drugiej stronie infolinii ubezpieczeniowej może oszacować nasze ubezpieczenie na bardzo atrakcyjnym poziomie, stosując uproszczony schemat oceny ryzyka.

Jeśli będziemy chcieli ubezpieczyć mieszkanie w dużym mieście, takim jak Łódź, Poznań czy Lublin o powierzchni 65 metrów kwadratowych, położone w nowym budownictwie, o wartości 300 tys. zł, to najlepszą ofertę uzyskamy w Signal Iduna. Składka ubezpieczenia wyniesie około 72 zł.  Najwięcej za ubezpieczenie nieruchomości zapłacimy w BRE Ubezpieczenia oraz w PZU – 234 zł.