31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościHiper czas na hipotekę

Hiper czas na hipotekę

Polacy przestali bać się kredytów hipotecznych. Tylko w MultiBanku w pierwszym kwartale 2006 roku akwizycja tego produktu przekroczyła jeden miliard złotych. Złożono ponad 4 tysiące wniosków o przyznanie kredytu hipotecznego.

“Cieszymy się z takich wyników.” – ­przyznaje Mariusz Drzewiecki, Dyrektor Obszaru Kredytów Hipotecznych – “Klienci nie tylko przestali obawiać się kredytów, ale coraz częściej również dopasowują je do własnych potrzeb. Dokonują wyboru nie tylko na podstawie oprocentowania, ale również innych elementów np. takich jak bilansowanie kredytu rachunkiem oszczędnościowym (offset).” – dodaje Mariusz Drzewiecki.

Zdaniem specjalistów z MultiBanku to właśnie bilansowanie jest przyszłością rynku hipotecznego. Polega ono na naliczaniu odsetek w kredycie hipotecznym każdego dnia i każdego dnia pieniądze zgromadzone na rachunku Klienta pomniejszają wysokość kredytu. W efekcie działa to tak to tak, jakby samemu zmniejszało się wysokość swojego kredytu dysponując jednocześnie wolnymi środkami.

“Wzrasta świadomość nie tylko wśród osób poszukujących kredytu, lecz także wśród tych, którzy posiadają już takie zobowiązanie.” – mówi Drzewiecki – “Dowodem jest blisko 4 krotny wzrost udziału kredytów refinansowych w portfelu MultiBanku zauważalny po pierwszych 3 miesiącach 2006 roku, co jest także efektem wprowadzenia unikalnego produktu Refinansowy kredyt hipoteczny w 24h.” – dodaje Mariusz Drzewiecki.

źródło: MultiBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: MultiBank