30.7 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościHasła smsowe dla wszystkich Klientów mBanku

Hasła smsowe dla wszystkich Klientów mBanku

mBank udostępnił wszystkim swoim Klientom nowy, wygodny sposób potwierdzania operacji na rachunku poprzez Internet – hasła smsowe, które są alternatywą dla haseł jednorazowych.

“15 stycznia zakończyliśmy testy haseł smsowych w mBanku. Wszyscy uczestnicy bardzo pozytywnie wyrażali się o naszej nowej metodzie potwierdzania operacji. Przede wszystkim zwracali uwagę na wygodę rozwiązania – szybkie docieranie haseł smsowych na telefon komórkowy, który zazwyczaj mają przy sobie.” – mówi Wojciech Pokora z Wydziału Utrzymania i Rozwoju Kanałów Dostępu w mBanku.

Klienci, którzy skorzystają z nowego sposobu autoryzowania transakcji, otrzymają hasło bezpośrednio na swój telefon komórkowy podczas wykonywania operacji wymagającej potwierdzenia. Hasła smsowe mBanku różnią się od podobnych rozwiązań proponowanych przez inne banki. System mBanku wylicza odpowiednie hasło smsowe on-line, uwzględniając wszystkie dane zlecanej operacji. W ten sposób danym hasłem można potwierdzić jedynie konkretną operację zleconą przez Klienta. Zmiana numeru rachunku, daty operacji, kwoty – każda z tych modyfikacji powoduje, że hasło traci aktualność. Hasła smsowego nie trzeba chronić – nawet podejrzane przez osoby niepowołane nie może być użyte wbrew intencjom Klienta. To wyższość nowego rozwiązania mBanku nie tylko nad listami haseł jednorazowych czy tzw. “zdrapkami”, ale także nad zabezpieczeniem operacji przy pomocy tokenów i innych podobnych urządzeń.
Komentarze dotyczące nowej usługi dostępne są na Forum mBanku. Poniżej przykładowe wypowiedzi mKlientów:

“Dzisiaj aktywowałem usługę i musze przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczony, ponieważ smsy z hasłami przychodzą błyskawicznie jak i operacje przebiegły również bardzo szybko i pomyślnie.” Marcin M.
“Po prostu super sprawa !” Daniel K.
“Bardzo dobry pomysł. Bardzo ładnie.”
[…] Listy haseł są niewygodne, tokena bym nigdy nie miał przy sobie wtedy gdybym go potrzebował a telefon zawsze gdzieś się plącze i jest pod ręką.” Jeremi P.
“Początkowo nie byłem przekonany do haseł smsowych, ale po tym, jak mogłem je sprawdzić oraz przetestować jestem jak najbardziej na tak.” Jerzy M.

źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank