27.7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościGorączka złota w Raiffeisen Bank Polska

Gorączka złota w Raiffeisen Bank Polska

Raiffeisen Bank Polska S.A. wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i jako jedyny bank w Polsce wprowadza możliwość zakupu złota lokacyjnego, zakup ten będzie alternatywnym sposobem gromadzenia oszczędności. Raiffeisen Bank oferuje złote monety oraz sztabki. Oferta Raiffeisen Banku skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych.
Ceny złota na światowych giełdach “przeżywają” teraz swój renesans. Zainteresowanie tym kruszcem stale rośnie, ponieważ jest to rentowna inwestycja długoterminowa. Lokata oszczędności w złoto jest wybierana szczególnie chętnie w chwilach eskalacji napięć na rynku międzynarodowym oraz w warunkach wysokiej inflacji. Jest to również pewna forma zabezpieczenia przyszłości, a co najważniejsze, złoto nie podlega negatywnemu oddziaływaniu ze strony spekulantów czy błędnych decyzji rządowych. To właśnie z tych powodów uchodzi za jedną z najbezpieczniejszych lokat kapitału.
Eksperci uważają, iż inwestycja w złoto powinna być zaplanowana na co najmniej dwa lata.

“Sprzedajemy złoto lokacyjne – sztabki i monety aktualnie bite, których cena reprezentuje ilość złota w nich zawartą. Co więcej, jest to kruszec stabilny, który w odróżnieniu od walut, nie ulega nagłym wahaniom” – powiedział Andrzej Romanowicz, Chief Dealer Departamentu Gospodarki Pieniężnej Raiffeisen Bank Polska S.A. – “Powszechne jest również “dokupowanie” kruszcu o różnej wadze w zależności od posiadanych środków, co świadczy o jego elastyczności.” – dodaje.

Sprzedawane przez Raiffeisen Bank Polska S.A. złoto pochodzi z jednej z najlepszych mennic europejskich – Austriackiej Mennicy Państwowej.
źródło: Raiffeisen Bank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Raiffeisen Bank