20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościGdzie zarobisz na koncie osobistym?

Gdzie zarobisz na koncie osobistym?

konto_oszczednoscioweWraz z serią obniżek głównych stóp procentowych w Polsce, przez Radę Polityki Pieniężnej, musiało zostać obniżone oprocentowanie depozytów w Polskich bankach. Dziś z trudem znajdziemy na rynku ofertę lokaty z oprocentowaniem wynoszącym więcej niż 5%.

Czy w takich warunkach rynkowych banki mogą zaproponować swoim klientom atrakcyjne konto bankowe? mBank i Bank Zachodni WBK pokazują, że jak najbardziej. Te i inne banki starają się przyciągnąć do siebie klientów ofertą kont osobistych z premią lub prezentami.

Serwis finansowy Bankier.pl stworzył ranking kont osobistych, na których można zarobić. Są one najlepszą ofertą na rynku, zwłaszcza w porównaniu z wieloma rachunkami osobistymi, na których podwyższono opłaty i zmniejszono oprocentowanie oszczędności. Jeśli nasz bank wprowadził nowe opłaty, np. za użytkowanie konta czy karty, powinniśmy zastanowić się nad możliwością przeniesienia swoich oszczędności i bieżących środków finansowych do innego banku, który jest w stanie przygotować dla nas lepszą ofertę.

Najczęściej na Rachunkach Oszczędnościowo-Rozliczeniowych banki promują aktywność swoich klientów. Za wykorzystywanie na bieżąco karty debetowej i konta osobistego można zyskać wysokie premie finansowe.

W chwili obecnej, jak pokazuje ranking Bankier.pl, przoduje w najlepszych kontach osobistych Konto Godne Polecenia, czyli najnowszy produkt Banku Zachodniego WBK, z którego można skorzystać także w placówkach Kredyt Banku. Konto Godne Polecenia można otworzyć bezpłatnie, a bank oferuje uzyskanie nawet 700 zł premii rocznie. Klient musi jedynie przelewać na konto z tytułu wynagrodzenia co najmniej 1000 zł, musi wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na co najmniej 300 zł miesięcznie i realizować w tej samej perspektywie czasowej co najmniej trzy przelewy za pośrednictwem systemu bankowości internetowej BZWBK24.

Kolejną, atrakcyjną ofertą konta osobistego, na którym można zarobić, przygotował mBank. Mowa tu o eKoncie z premią, które nie posiada co prawda oprocentowania środków złożonych na rachunku, ale za to bank płaci klientom za aktywne korzystanie z konta. mBank nie pobiera opłat ani za konto, ani za kartę debetową wydaną do rachunku. Można na nim zyskać do 600 zł premii rocznie. Wystarczy, aby w trakcie promocji płacić kartą, dzięki czemu każdorazowo bank będzie przyznawał premię. Za założenie eKonta z premią do końca marca klienci uzyskują jednorazowo 60 zł premii.