20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościGdzie po ubezpieczenie nieruchomości?

Gdzie po ubezpieczenie nieruchomości?

Gdzie po ubezpieczenie nieruchomości?Podczas zaciągania kredytu hipotecznego, na zakup mieszkania czy budowę domu, banki będą wymagały od klientów konieczności wykupienia ubezpieczenia majątkowego. Można albo zdecydować się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej bezpośrednio w banku, oszczędzając przy tym swój czas, albo poszukać najlepszej z perspektywy kredytobiorcy, oferty rynkowej ubezpieczenia.
Nie zawsze banki oferujące ubezpieczenie nieruchomości będą najdroższą alternatywą ubezpieczeniową dla kredytobiorcy. Mają one bowiem możliwość zastosowania przy tym polisy grupowej i obniżenia składki ubezpieczeniowej płaconej przez kredytobiorcę. Jeszcze przed zdecydowaniem się na taką polisę, warto choćby przejrzeć oferty ubezpieczeń majątkowych istniejących bezpośrednio na rynku.
Bankier.pl stworzył porównanie kosztów ubezpieczenia majątkowego dla domu położonego pod Warszawą, wybudowanego w 2012 roku, mającego charakter domu jednorodzinnego o powierzchni 160 mkw. Dodatkowo, dom posiada zabezpieczenie w postaci zamków z atestem oraz drzwi antywłamaniowych. Dla takiego domu zdecydowanie najlepszą ofertę ubezpieczenia majątkowego, od pożaru i innych zdarzeń losowych, ma Towarzystwo Uniqa, zakładając, że klient po raz pierwszy korzysta z jego usług. Składka za takie ubezpieczenie na rok w Uniqa wyniesie zaledwie 166 zł. Towarzystwo nie stawia klientom dodatkowych wymogów odnośnie ubezpieczenia majątkowego.
Na drugim miejscu w rankingu znalazło się Towarzystwo INTER Polska ze składką ubezpieczeniową na poziomie 181 zł. Taka składka zostanie wyliczona dla klienta ubezpieczającego modelowy dom, jeśli zrezygnuje on z ubezpieczenia na wypadek powodzi.
Trzecie miejsce zestawienia zajęte zostało przez Link4 i przy nim składka roczna wynosi 237,80 zł, ale klient obligatoryjnie zmuszony jest przy tym do wykupienia ubezpieczenia Home assistance oraz ubezpieczenia ryzyka przepięć.
Najdroższe ubezpieczenie dla domu o wspominanych parametrach, oferuje kredytobiorcom Liberty Direct. Składka ubezpieczeniowa w przypadku tego Towarzystwa Ubezpieczeniowego wyniesie aż 493,22 zł, a klient będzie musiał dodatkowo wykupić ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenie ryzyka dewastacji i przepięć.
Jak widać, rozbieżności cenowe w zakresie ubezpieczeń majątkowych nieruchomości w kredycie, od pożaru i innych zdarzeń losowych, mogą być naprawdę znaczne. Dlatego warto jest sprawdzić, jakie Towarzystwo ma dla nas najlepszą ofertę. Na wysokość kosztów ponoszonych przez kredytobiorcę w stosunku do ubezpieczenia ma także tryb zapłaty składki na polisę. Zwykle jednorazowe zapłacenie składki na ubezpieczenie za cały rok z góry jest najkorzystniejsze dla klienta.