1.8 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościGdzie opłaca się oszczędzać regularnie?

Gdzie opłaca się oszczędzać regularnie?

Gdzie opłaca się oszczędzać regularnie?Lokaty bankowe w polskich bankach mają dziś oprocentowanie rzędu nawet 8% w skali roku. Pozwala to na realny zarobek z deponowania posiadanych kapitałów w bankach. Są też i takie lokaty, które nie ochronią nawet pieniędzy właściciela przed utratą wartości. Należy więc bardzo wnikliwie analizować oferty bankowe depozytów, aby uzyskać jak najwięcej z dokonanej inwestycji.

Lokaty nie pozwalają na ogół na stały dostęp do zgromadzonych środków finansowych przez klienta, dlatego też wyższość mają nad nimi konta oszczędnościowe. Te jednak bywają znacznie niżej oprocentowane niż lokaty. Na jakich kontach oszczędnościowych naprawdę warto gromadzić pieniądze?

Serwis finansowy Bankier.pl skonstruował aktualny na październik 2012 roku ranking najlepszych kont oszczędnościowych, jakie dostępne są w polskich bankach. Na jego podstawie można wyciągnąć wnioski, w jakim banku warto zdeponować swoje oszczędności i zarobić na tej inwestycji. Programy systematycznego oszczędzania oferowane przez banki są dziś wysokooprocentowane.

Ciekawą ofertą kusi klientów mBank, który przygotował program mSaver, z oprocentowaniem promocyjnym sięgającym nawet granicy 9% w skali roku. To nawet więcej niż oferowane oprocentowanie lokat bankowych. Istnieje jednak szereg warunków, jakie trzeba spełnić aby skorzystać z oferty mBanku. Przede wszystkim, tak wysokie oprocentowanie dostępne jest wyłącznie dla nowych klientów i obowiązuje przez pierwsze 6 miesięcy posiadania konta oszczędnościowego. Kolejnym warunkiem skorzystania z atrakcyjnej promocji mBanku jest równoczesne otwarcie eKonta i zadeklarowanie na nim wpływów w wysokości 1 tys. zł miesięcznie. Program mSaver opiera się o ideę oszczędzania przy okazji transakcji dokonywanych kartą czy przelewów w rachunku. Dzięki temu można odkładać niewielkie kwoty, bez większej szkody dla budżetu domowego klientów. Oszczędzać można w trzech modelach – przy zaokrąglaniu wydawanych kwot do pełnych złotych, odkładając na mSaver stały procent transakcji, maksymalnie 15%, albo stałą kwotę, z przedziału od 3 do 10 zł. Oprócz tego, klient ma możliwość wpłacania na rachunek oszczędnościowy określonej kwoty w miesiącu.

 Podobną ofertę do propozycji mBanku ma Credit Agricole. Usługa oszczędzam na okrągło może być aktywowana wraz z nowymi pakietami kont osobistych. Polega ona na automatycznym odkładaniu pieniędzy na rachunek oszczędnościowy klienta przy dokonywaniu transakcji kartą debetową. Kwota transakcji jest zaokrąglana według wybranego przez klienta modelu, a różnica pomiędzy sumą transakcji a zaokrągleniem trafia na konto oszczędnościowe klienta. Do 30 listopada klienci Credit Agricole posiadający konto z zadeklarowanymi stałymi wpływami, rachunek oszczędnościowy i aktywowaną usługę stałego, automatycznego oszczędzania, mogą skorzystać z promocji „Jeszcze więcej oszczędzam na okrągło”. Polega ona na oprocentowaniu oszczędzanych środków na 10% w skali roku, przez pierwsze trzy miesiące.