1.8 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościFortis przejmuje Dominet

Fortis przejmuje Dominet

Podpisanie umowy zakupu 100 procent akcji Dominetu, polskiego banku detalicznego specjalizującego się w kredytach konsumenckich stanowi ważny krok Fortisu w rozwijaniu działalności Consumer Finance na arenie międzynarodowej. Transakcja będzie przedmiotem oceny Komisji Nadzoru Bankowego jak i będzie podlegać zwyczajowym warunkom zamknięcia. Dominet jest bankiem detalicznym oferującym kompleksową obsługę, który zatrudnia 806 pracowników i dysponuje nowoczesną siecią oddziałów w całej Polsce. Zajmuje silną pozycję w segmencie kredytów samochodowych, a jego portfel kredytów gotówkowych szybko wzrasta. Dominet oferuje także inne produkty bankowe skierowane do klientów detalicznych.
Dominet posiada dziesiątą pod względem wielkości sieć oddziałów w Polsce, liczącą około 150 oddziałów i placówek działających na zasadzie franchisingu. Utrzymuje on także uprzywilejowane relacje z grupą ponad 2000 dealerów samochodowych, w tym z największą w Polsce siecią dealerów samochodów używanych, działającą pod nazwą Autotu, która jest dobrze znaną marką.
Jos Clijsters, CEO Fortis Retail Banking mówi:

“Rozwój na skalę międzynarodową naszej działalności w zakresie bankowości detalicznej (Retail Banking) jest jednym z filarów strategii grupy Fortis i dlatego zakup Dominetu stanowi ważny krok naprzód, który pozwoli nam rozwinąć się na interesującym rynku w Polsce. Dominet stanie się częścią grupy Fortis, a ja wierzę, że tak wzbogacona w Polsce oferta będzie korzystna zarówno dla obecnych jak i przyszłych klientów. Serdecznie witamy pracowników Dominetu w Fortisie!”

Marc Luet, CEO Fortis Consumer Finance Group, dodaje:

“Prowadzimy działalność w zakresie kredytów konsumenckich już w siedmiu krajach europejskich. Teraz dzięki fachowej wiedzy oraz doświadczeniu w zakresie współpracy z podmiotami franchisingowymi będziemy nadal rozwijać sieć dystrybucji w Polsce, w oparciu o model wielokanałowej sprzedaży segmentowej. Łącząc kanały sprzedaży, produkty i wiedzę rynkową Dominetu z doświadczeniem Fortisu jeszcze silniej zaznaczymy naszą obecność na rynku kredytów konsumenckich w Polsce.”

Sylwester Cacek, Prezes Rady Nadzorczej Dominet Banku mówi:

“Połączenie Fortis oraz Dominet wzmocni pozycję obu instytucji i zapewni im dalszy dynamiczny rozwój. Fortis posiada zbliżoną do Dominetu kulturę korporacyjną, co również umocni rozwój Dominetu w ramach silnej międzynarodowej instytucji finansowej”.

Transakcja nie będzie miała istotnego wpływu na współczynnik wypłacalności grupy Fortis ani na zysk netto w przeliczeniu na akcję w 2006 r. i oczekuje się, że spełni kryteria inwestycyjne Fortisu.
źródło: Fortis Bank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Fortis Bank