17.5 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościeXtremalny weekend po raz szósty

eXtremalny weekend po raz szósty

Dnia 8 i 9 września 2006 roku mBank zaprasza do Sielpi na mBank eXtreme 2006 – czyli sympatyczny weekend w duchu sportowej rywalizacji. mBank eXtreme, tradycyjnie już, rozpocznie się wieczorem wysokogórskim z Piotrem Pustelnikiem – znanym himalaistą i podróżnikiem, który opowie o swojej ostatniej wyprawie na Cho Oyu (8202 m n.p.m.), Annapurnę (8092 m n.p.m.) oraz BroadPeak (8067 m n.p.m.). W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, chętni do wzięcia udziału w zawodach mają do wyboru bieg terenowy, wyścig rowerowy oraz chód.
Po raz pierwszy, osoby pragnące sprawdzić swoje możliwości kondycyjne i umiejętność współpracy w zespole, mogą wziąć udział w drużynowej konkurencji pieszo-rowerowo-kajakowej. Do pokonania jest 100 km w czasie 13 godzin. Uczestnicy, którzy chcą próbować swoich sił po raz pierwszy lub poprawić zeszłoroczny wynik w biegu, mogą wystartować na sprawdzonych już dystansach 25 i 40 km. Organizatorzy zadbali o to, aby przygotowany zestaw atrakcji i zadań na każdym z dystansów dostarczył wielu emocji i wrażeń.
W chodzie zawodnicy mają do wyboru 3 warianty: 12,5, 25 i 50 km. Do pokonania spacerkiem lub szybkim marszem, samotnie lub w grupie. Rowerzyści mogą spróbować swych sił na dystansie 200 kilometrów (trasa szosowa) oraz 80 kilometrów (trasa terenowa).
Chętni do wzięcia udziału w tegorocznym mBank eXtreme mogą zgłosić się poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej mBanku. Rok temu, w ramach V mBank eXtreme, wystartowało przeszło 800 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnego zainteresowania imprezą.
mBank eXtreme zakończy wielki “piknik bez scenariusza”, podczas którego zostaną rozdane medale, a publiczność rozgrzeje swoim występem zespół Panaceum. Nie zabraknie również piwa, bigosu, przepysznej grochówki oraz dobrej zabawy. mBank eXtreme to wydarzenie o wyjątkowej, nienapuszonej atmosferze, podczas którego można współzawodniczyć z zespołem pierwszego wirtualnego banku w Polsce, posłuchać opowieści Piotra Pustelnika oraz dobrze bawić się na wielkim pikniku. O wyjątkowości tej imprezy decyduje także niepowtarzalny klimat Sielpi – kurortu z lat 70-tych – położonego nad Jeziorem Sielpeckim.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank