20.4 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościEuronet ogłasza loterię

Euronet ogłasza loterię

Euronet ogłasza loterięJedna z największych sieci bankomatów działających w naszym kraju, sieć Euronet ogłosił dla wszystkich klientów loterię. Udział w loterii może wziąć każda osoba wypłacająca z bankomatów pieniądze, w jak najmniejszych możliwych nominałach. Właściciel bankomatów, sieć Euronet zarabia na małych wypłatach klientów, ale jednocześnie, warto zwrócić uwagę na fakt, że banki muszą dopłacać do takich operacji. Z uwagi na to pojawia się niebezpieczeństwo tego, że podniosą one opłaty za prowadzenie konta.
Klient wypłacając pieniądze z bankomatu, który nie należy do sieci jego banku, musi być świadomy tego, że bank ma obowiązek zapłacić właścicielowi maszyny za każdą transakcję, określoną prowizję. W zależności od wykorzystywanej przez klienta karty, prowizja może wynosić od 1,20 zł do 1,60 zł za każdą pojedynczą operację. W ubiegłym roku stawki prowizji były jeszcze wyższe i wynosiły każdorazowo 3,50 zł.
Tegoroczna obniżka prowizji za wypłaty z różnych bankomatów spowodowała, że w ofertach banków w Polsce pojawiły się konta z darmową wypłatą z bankomatów zlokalizowanych na terenie Polski. To ogromny atut dla klientów, którzy masowo zaczęli korzystać z takiej opcji i przenosić swoje konta do banków mających bezpłatne bankomaty w ofercie.
Dzięki takiej sytuacji zaczęły rosnąć zarobki sieci bankomatowych, w tym Euronetu i Cash4You. Do tego, właściciele maszyn zawiązują kolejne kontrakty reklamowe, przez co na ekranach bankomatów pojawiają się reklamy, a także niekiedy papierowe ulotki klient otrzymuje wraz z wypłacalnymi pieniędzmi. Od 23 maja 2011 roku wypłacając pieniądze z bankomatów należących do sieci Euronet mogą wygrać w loterii.
Na ekranach bankomatów pojawiła się informacja o loterii, polegającej na tym, że co trzytysięczny klient otrzymuje gratis od sieci Euronet 100 zł. Warunkiem wzięcia udziału w loterii jest wypłacanie małych kwot, maksymalnie 50 lub 100 złotowych. Jeśli za jednym razem wypłacimy więcej gotówki z bankomatu, nie weźmiemy udziału w loterii.
Klienci chętnie wypłacają nawet duże kwoty nie jednorazowo, tylko po 50 lub 100 zł, aby tylko mieć szansę na wygraną. Promocja, w postaci gratisowych 100 zł, motywuje klientów bankomatów do takiego działania. Z perspektywy osób wypłacających pieniądze z bankomatów Euronet, udział w zabawie jest bezpłatny, wystarczy tylko poświęcić nieco więcej czasu na dokonanie wypłaty, ale jednocześnie uderza ona w banki. Zamiast zapłaty prowizji od 200 złotowej wypłaty z bankomatu, wynoszącej 1,50 zł, bank w najgorszym przypadku zapłaci 6 zł właścicielowi maszyny.
Loteria Euronetu potrwa do końca czerwca bieżącego roku. Dotychczas wygrały już 42 osoby.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Euronet