31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościeurobank - I miejsce w kategorii konto osobiste

eurobank – I miejsce w kategorii konto osobiste [Uzasadnienie]

Klient powinien mieć wybór produktu, a bank realnie doceniać lojalność klienta — z takiego założenia wyszli eksperci oceniający banki w kategorii Konto Osobiste. Po długich dyskusjach uznaliśmy, że Złoty Bankier 2016 należy się eurobankowi.

 

Metamorfoza banku z instytucji consumer finance w kierunku banku uniwersalnego zakończyła się sukcesem, czego potwierdzeniem jest oferta kont skrojona na miarę nowoczesnego klienta.

Spośród pięciu zróżnicowanych pakietów na wyraźne wyróżnienie zasługują dwa: active i prestige.

 

Aktywni klienci nie płacą za prowadzenie kont, obsługę kart i wypłaty z bankomatów. Przy czym owa aktywność przejawia się w prostych do spełnienia warunkach. Konta zawierają także wiele usług dodatkowych, na przykład assistance. Jako jeden z nielicznych już banków eurobank wciąż oferuje moneyback na poziomie 5 proc. (aż do 720 zł rocznie). Na szczególną uwagę zasługuje też brak prowizji za przyznanie i przedłużenie limitu kredytowego w ramach rachunku. Wystarczy, że klient przelewa swoją pensję na ROR w eurobanku. Taka konstrukcja oferty sprawia, że posiadacz ROR w tej instytucji oszczędza nawet kilkaset złotych rocznie w porównaniu z ofertami konkurencji, gdzie za odnowienie trzeba płacić nawet 2,5 proc. kwoty limitu. Klient eurobanku może też korzystać z limitu kredytowego przez 10 dni bez odsetek. Bank zainwestował też w nowoczesny system bankowości internetowej oraz zaoferował aplikację mobilną z możliwością wykonywania płatności zbliżeniowych HCE.

 

W kategorii Konto Osobiste postanowiliśmy wyróżnić także Konto Osobiste oferowane przez T-Mobile Usługi Bankowe. Jest to rachunek internetowy, który powinien przypaść do gustu osobom szukającym przede wszystkim taniego konta. Przy umiarkowanej aktywności klient dostaje pakiet usług za zero i tani limit odnawialny w rachunku. 3. miejsce przyznaliśmy Bankowi Pekao, w ofercie którego znajduje się między innymi Eurokonto Mobilne. Doceniliśmy bank za stosunkowo niskie opłaty, rozbudowaną sieć placówek i nowoczesną bankowość mobilną. Bank podąża za trendami, ale także sam je kreuje. Jako pierwszy na świecie zaoferował płatności HCE dla telefonów z systemem Windows.

 

Wojciech Boczoń

Źródło: Euro Bank