8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościeCard do kupienia online w mBanku

eCard do kupienia online w mBanku

Klienci mBanku po raz pierwszy na naszym rynku, mogą składać zapisy na akcje spółki eCard S.A. poprzez formularz internetowy. Oferta publiczna spółki eCard trwa w dniach 27-30 czerwca. Zapisy na akcje Klienci składają bezpośrednio w Punktach Obsługi Klienta BDM PKO BP i po raz pierwszy przez Internet przy pomocy formularza zapisu umieszczonego na stronie internetowej Capital Partners SA. Zapisy internetowe dostępne są tylko dla Klientów mBanku (płatność za pomocą usługi mTRANSFER).
Po wypełnieniu formularza zapisu i jego zatwierdzeniu, Klient zostanie przekierowany na stronę serwisu eCard, gdzie dokona wyboru płatności internetowej. Formularz zawiera także dyspozycję pozwalającą na ustalenie numeru rachunku, na którym mają zostać zdeponowane akcje po przydziale.

“Cieszymy się, że firmy takie, jak eCard doceniają pozycję mBanku na rynku usług maklerskich. Doskonałe wyniki mBanku zarówno przy sprzedaży akcji PGNiG, jak również ZA Puławy pokazały, że nasi Klienci chętnie zapisują się na akcje spółek debiutujących na GPW. Mamy nadzieję, że również tym razem oferta będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że w Internecie Klienci mBanku zyskali w tej ofercie wyłączność.” – mówi Maciej Witkowski, Wicedyrektor Biura Sprzedaży mBanku, odpowiedzialny za produkty inwestycyjne.

eCard S.A. jest agentem rozliczeniowym w rozumieniu ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych oferującym pośrednictwo w bezgotówkowym rozliczaniu transakcji płatniczych, a także dostęp do produktów i usług Xtrade, platformy handlu elektronicznego B2B, współpracuje również z American Express Company w zakresie oferowania swoim klientom możliwości akceptacji kart American Express w Internecie. Spółka działa od 2000 roku i osiągnęła przez ten czas 90% udziału w rynku kartowych płatności internetowych.
Przedmiotem oferty publicznej akcji eCard S.A. jest subskrypcja 4 mln akcji serii K nowej emisji oraz sprzedaż 3 mln akcji dotychczasowych przez Wprowadzających: 1,5 mln akcji należących do Capital Partners S.A. oraz 1,5 mln akcji należących do PerMobile sp. z o.o.
Oferowane akcje zostały podzielone na:

  • Transzę Inwestorów Instytucjonalnych, w której oferuje się 4 mln akcji serii K nowej emisji oraz 1,5 mln akcji dotychczasowych.
  • Transzę Inwestorów Indywidualnych, w której oferuje się 1,5 mln akcji dotychczasowych.

Szczegóły oferty publicznej znajdują się na stronach serwisu eMAKLER.
eMAKLER, dzięki integracji z rachunkiem eKONTO, z którego pobierane są automatycznie środki na zakup papierów wartościowych, daje dostęp do Giełdy 24 godziny na dobę, bez opłat za otwarcie i prowadzenie. W przypadku sprzedaży papierów oraz zamiany należności na środki płynne, następuje natychmiastowe ich przekazanie na rachunek Klienta. Dodatkowo środki finansowe, zdeponowane na eKONCIE są oprocentowane.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank