27.6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościDwa Lamparty dla Banku BPH

Dwa Lamparty dla Banku BPH

Bank BPH otrzymał podwójną nagrodę za najlepiej wykreowaną markę bankową w 2005r. Zdobył Lamparta zarówno w kategorii “najbardziej podziwiana przez bankowców kreacja marki bankowości detalicznej” jak i “najbardziej podziwiana przez bankowców kreacja marki w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw”. Bank został doceniony w obu kategoriach przede wszystkim za bardzo dobrą reklamę, skuteczną promocję marki oraz bogatą ofertę.

“Efektem spójnej i wyróżniającej komunikacji marketingowej był ponad 20 procentowy wzrost świadomości spontanicznej marki Banku BPH. To najlepszy wynik w sektorze bankowym w ubiegłym roku.” – powiedziała Barbara Szołomicka, Dyrektor Departamentu Marketingu Banku BPH – “Nie udałoby się to jednak bez doskonałej oferty produktowej.” – dodała.

W 2005 roku Bank skoncentrował swoje działania reklamowe na wsparciu realizacji strategii biznesowej, która zakładała m.in. pozyskanie 250 tys. średniozamożnych jak i zamożnych Klientów (kampanie kont osobistych z udziałem Janusza Weissa i Bogusława Wołoszańskiego) oraz na promocji kluczowych produktów detalicznych.

“Nagrody cieszą ale przede wszystkim potwierdzają, że realizacja przyjętej w 2003 roku strategii komunikacji marketingowej przynosi wymierne efekty i jest pozytywnie oceniana przez rynek. To także dowód na to, że Bank dokonał dobrego wyboru stawiając na największą polską agencję reklamową, której pomysły były zawsze najwyżej oceniane w badaniach.” – mówi Jacek Balcer, Dyrektor Departamentu Public Relations Banku BPH.

Za przygotowanie kampanii Banku BPH w ubiegłym roku odpowiadała Agencja Just, która pracuje dla Banku od 2003 roku.

“Cieszę się, że w ocenie przedstawicieli środowiska bankowego dostarczamy Bankowi BPH usługi najwyższej jakości. Procentuje dobra współpraca z Klientem i nasze doświadczenie w sektorze.” – dodał Jacek Jurek, Prezes Zarządu Agencji Just.

Ideą Lampartów jest wyróżnienie tych banków, które włożyły największy wysiłek w kreowanie swojej marki i odniosły sukces. Laureaci Lampartów zostali wyłonieni na podstawie sondażu przeprowadzonego przez Pentor Research International wśród bankowców (w tym roku w ocenie brało udział ponad 200 osób).
Nagrodę Lampart przyznano po raz drugi. W ubiegłym roku Bank BPH został również nagrodzony w kategorii kreacji marki w segmencie MSP.
źródło: Bank BPH – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Bank BPH