22.4 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościDomBank: miliard zł hipotek w 2005

DomBank: miliard zł hipotek w 2005

Od początku 2005 roku DOM Oddział GETIN Banku SA udzielił kredytów hipotecznych o wartości 1 mld złotych. Od sierpnia 2004 roku, czyli od początku działalności banku, wartość zawartych umów kredytowych wyniosła ponad 1,2 mld zł.

Nasza dynamika sprzedaży to – oprócz nowatorskich rozwiązań produktowych przede wszystkim zasługa młodego i wyspecjalizowanego zespołu Doradców Kredytowych. – mówi Jarosław Śniady, Dyrektor ds. Sprzedaży w Sieci Własnej.

Dzięki 21 Biurom Kredytów Hipotecznych w największych miastach Polski oraz współpracy z pośrednikami finansowymi, udało nam się w zaledwie rok osiągnąć wysokie miejsce wśród banków udzielających kredytów pod zastaw hipoteki. Od początku jesteśmy przekonani, że dla dużej grupy Kredytobiorców “stopy to nie wszystko”, istotna zaś może być elastyczność banku i “życiowe podejście” do sytuacji i oczekiwań Klientów. To jest naszą główną filozofią i w tym zakresie staramy się być innowatorami. – dodaje Dyrektor Śniady.

Ilość udzielonych w samym 2005 roku kredytów wyniosła blisko 6800, zaś średnia wartość to 146 tys zł (wyższa o ok. 40% niż średnia rynkowa). Zdecydowaną większość portfela banku stanowią kredyty z przeznaczeniem na cel mieszkaniowy oraz refinansowanie kredytów mieszkaniowych zaciągniętych w innych bankach – ponad 66%. Resztę stanowią cele: dowolny oraz konsolidacyjny. Klienci decydują się prawie wyłącznie na kredyty denominowane do franka szwajcarskiego.
GETIN Bank SA DOM Oddział w Łodzi, znany jako “DomBank” specjalizuje się w udzielaniu Klientom indywidualnym kredytów zabezpieczonych hipoteką.
Oprócz oferty standardowej bank proponuje Programy Specjalne dla osób wykonujących zawody zaufania publicznego: prawników, lekarzy, architektów itd., posiadających wysokie aktywa oraz pierwszy kredyt hipoteczny na oświadczenie dla każdego – Kredyt na gębę(tm).
Dodatkowym atutem jest szeroka oferta ubezpieczeń w proponowana w ramach programu DOM BankAssurance. Na rynku funkcjonuje od sierpnia 2004 roku zajmując wysokie miejsce wśród największych kredytodawców w Polsce (6 miejsce wg danych Związku Banków Polskich).
źródło: DomBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: DomBank