31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Dobolokata

DobolokataInteligo wpisując się w trend podwyższania oprocentowania lokat, wprowadził do swojej oferty nowy, wyżej oprocentowany depozyt. Mowa tu o tzw. „Dobolokacie”, mającej oprocentowanie w skali roku rzędu 4,45%. Jest ona odpowiednikiem lokaty standardowej o oprocentowaniu wynoszącym 5,49%.
Z dniem 1 lipca 2011 roku w ofercie Inteligo pojawiły się Dobolokaty na 1, 3 lub 6 miesięcy, które posiadają kapitalizację dzienną. Jeśli klient zdecyduje się na założenie na 1 miesiąc Dobolokaty w Inteligo, może liczyć na zysk od zdeponowanych środków w wysokości 3,70%, co jest odpowiednikiem oprocentowania 4,57% na lokacie tradycyjnej. Oprocentowanie Dobolokaty na 3 miesiące wynosi 4,20% w skali roku, co równe jest oprocentowaniu rzędu 5,19% w skali roku na lokacie standardowej. Najwyższe oprocentowanie posiada Dobolokata 6-miesięczna, bowiem wynosi ono 4,45%, a odpowiada to oprocentowaniu na poziomie 5,49% w skali roku na lokacie standardowej.
Konstrukcja Dobolokaty w Inteligo opiera się na tym, że w każdym dniu trwania depozytu odsetki z lokaty w pełnej wysokości trafiają na rachunek oszczędnościowy klienta, założony w Inteligo. Od odsetek nie są dokonywane żadne potrącenia, a na dodatek pieniądze przekazywane na konto oszczędnościowe Inteligo wciąż pracują na większy zysk klienta.
Dobolokatę można założyć w trybie online, co oznacza, że nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby założyć lokatę. Minimalna wysokość wpłaty na Dobolokatę wynosi 1000 zł, z kolei maksymalna kwota inwestycji została ustalona przez Inteligo na 20 000 zł. Jeśli klient będzie chciał zdeponować na Dobolokacie większe środki, ma możliwość otworzenia w Inteligo kilku równoległych depozytów. Co więcej, bank oferuje możliwość przedłużania Dobolokaty w sposób automatyczny.
Wartości oprocentowania na standardowych lokatach, które są podane przy oprocentowaniu Dobolokaty na 1, 3 i 6 miesięcy, wynoszące 4,57%, 5,19% i 5,49%, są wartościami przed pobraniem podatku dochodowego, zwanego podatkiem Belki, który wynosi 19%. Dzięki codziennemu wypłacaniu na rachunek oszczędnościowy klienta Inteligo odsetek od Dobolokaty omijany jest obowiązek płacenia podatku od zysków kapitałowych.
Przedstawiciele Inteligo twierdzą, że Dobolokata cieszy się niebywałą popularnością wśród klientów, głównie z uwagi na korzystne, wysokie oprocentowanie i prostotę zakładania depozytu w banku. Zasady prowadzenia Dobolokaty i uzyskiwania zysków są jasne i przejrzyste, zaś sam produkt Inteligo jest bezpieczny.
Klienci zakładając Dobolokatę w Inteligo mają możliwość dopasowania czasu trwania inwestycji do własnych, indywidualnych potrzeb. Jeśli wiedzą, że środki z lokaty będą im potrzebne w krótkim okresie czasu, mogą zdecydować się na 1-miesięczną Dobolokatę.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Inteligo